Wiadomości

Liczyliście na niedzielne zakupy w Lidlu? Nie w Gorzowie

1 września 2021, 14:08, red
Kilka dni temu Lidl ogłosił, że otwiera swoje placówki także w niedzielę. Sieć dyskontów korzysta z furtki, jaką daje uruchomienie placówki pocztowej. Jednak Gorzów nie trafił na listę miejsc, w których będzie można zrobić zakupy w dzień wolny od handlu.

Na sześć marketów Lidl w Gorzowie żaden nie będzie otwarty w niehandlowe niedziele. Ta najbliższa już 5 września. Sieć Lidl ogłosiła, że właśnie tego dnia uruchomi swoje sklepy, podejmując współpracę z DHL oraz PointPack. Jedyny sklep tej sieci w województwie lubuskim, który będzie otwarty w niehandlowe niedziele, znajduje się w Zielonej Górze na ulicy Zacisze. 

To jednak może się zmienić. Podobnie było, gdy punktami pocztowymi stawały się Biedronki. W pierwszym tygodniu w Gorzowie w niedzielę czynną była tylko jedna Biedronka - przy ulicy Olimpijskiej, teraz placówką pocztową stał się też market przy Matejki. 

Takie działania mogą jednak szybko być ukrócone. Do Sejmu trafił już projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Jego celem jest uszczelnienie przepisów. To uderza bezpośrednio w patent na "placówkę pocztową". Projekt przewiduje, że w niehandlowe niedziele otwarte będą mogły być placówki pocztowe, w których działalność pocztowa będzie przeważająca. Ma to być co najmniej 50 proc. miesięcznego przychodu ze sprzedaży, uzyskanego w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym jest prowadzony handel lub są wykonywane czynności związane z handlem. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości