• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

82. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2021, 10:10
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W środę 1 września prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki wraz z przewodniczącym Rady Miasta Gorzowa Janem Kaczanowskim i wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem oddali hołd ofiarom wojny w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki wraz z przewodniczącym Rady Miasta Gorzowa Janem Kaczanowskim w asyście straży miejskiej i wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem oddali w środę 1 września 2021 roku hołd ofiarom wojny i bohaterom września 1939 roku, składając kwiaty i zapalając znicze na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej. Wszystko w 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

- Czas drugiej wojny światowej to wydarzenia, o których trzeba pamiętać, które zmieniły cały świat, w których ginęli nasi dziadowie, ojcowie, to wydarzenia bez precedensu. Trzeba o nich pamiętać, aby nigdy nie powtórzyły się, by ta tragiczna historia była wyłącznie wspomnieniem, złym wspomnieniem – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Natomiast punktualnie o godz. 12 dla upamiętnienia ofiar II wojny światowej, na terenie Gorzowa zostaną włączone syreny alarmowe. Będą nadawały dźwięk ciągły, trwający minutę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości