Wiadomości

Rodzina jeży została uratowana przed śmiercią [zdjęcia]

31 sierpnia 2021, 20:33
fot. OTOZ Animals Gorzów
Społecznicy z OTOZ Animals Gorzów uratowali jeżową mamę i pięć malutkich jeżątek przed pewną śmiercią. Małe jeże przyszły na świat w budce dla kota, ale zagrożeniem były również dzieci, które rzucały w jeże patykami i kamieniami. Teraz rodzina jeży przebywa pod opieką OTOZ Animals i wciąż potrzebuje pomocy.

OTOZ Animals Gorzów opisał historię rodzinę jeży, które zostały uratowane przed śmiercią. Jeżyca Hanka urodziła pięć małych jeżątek w miejscu bardzo niebezpiecznym - w kociej budce. Małe jeże były zagrożone nie tylko ze strony wolno żyjącego kota, ale również ze strony dzieci.

- Zachowanie dzieci nie było przyjazne, ani opiekuńcze. Dzieci rzucały w stronę rodziny jeży kamienie i patyki. Jeżyca była bezpośrednio po porodzie, przestraszona bez swojego bezpiecznego gniazda. Tak się zdarza u jeży które żyją w miastach. Maluchy były wychłodzone, cała rodzinka wymagała wsparcia, ciszy i opieki – opowiada OTOZ Animals Gorzów.

Tym samym rodzina jeży trafiła pod opiekę fundacji. Na ten moment jeżowa mama potrzebuje dobrego jedzenia aby wyżywić maluchy (mięso wołowe, przepiórcze jaja, drewnojad, serca z kurczaka). Następnie cała jeżowa rodzina będzie potrzebowała diagnostyki i sprawdzenia stanu zdrowia. Dopiero wtedy będą mogły odbyć podróż do ośrodka rehabilitacji dla jeży. 

- Pod naszą opieką jest nie tylko Hanka i maluchy, ciągle trafiają nowe jeże w potrzebie. Zalegamy z rachunkami w lecznicy. Proszę pomóżcie nam chronić te pożyteczne ssaki zagrożone wyginięciem – apeluje OTOZ Animals Gorzów.

Dlatego też fundacja założyła zbiórkę na ratujemyzwierzaki.pl, gdzie można wpłacać pieniądze, aby pomóc jeżom. Kwota do zebrania to 2 860 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

1/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

2/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

2/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

3/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

3/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

4/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

4/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

5/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

5/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

6/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

6/6 Rodzina jeży uratowana przed śmiercią

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości