Wiadomości

Mieszkańcy walczą o budowę boiska na osiedlu. Do prezydenta trafiła petycja

27 sierpnia 2021, 13:28
fot. archiwum
Na osiedlu Europejskim nie ma boiska dla dzieci i młodzieży, dlatego też mieszkańcy postanowili walczyć o jego budowę. Chcą, aby boisko powstało na miejskiej działce, tam gdzie władze Gorzowa zamierzają w przyszłości wybudować przedszkole ze żłobkiem. Właśnie w tej sprawie do prezydenta Jacka Wójcickiego trafiła petycja pod którą podpisało się około 1200 osób.

W kwietniu portal gorzowianin.com opisywał akcję dzieci z os. Europejskiego, które przy pomocy dorosłych stworzyły prowizoryczne boisko do gry w piłkę nożną. Wszystko przez to, że na osiedlu oprócz placów zabaw dla najmłodszych, nie ma odpowiedniej infrastruktury dla starszych dzieci i młodzieży. 

Natomiast w lipcu mieszkańcy osiedla Europejskiego podjęli decyzję, że będą zbierać podpisy pod petycją w sprawie budowy boiska z prawdziwego zdarzeniu na ich osiedlu. Petycja z podpisami około 1200 mieszkańców osiedla Europejskiego trafiła właśnie od prezydenta Jacka Wójcickiego. 

- Od wielu lat mieszkańcy osiedla Europejskiego oczekują na wybudowanie boiska na terenie miejskim. Pierwotnie boisko miało powstać w 2018 roku. Do dziś ta inwestycja nie została zrealizowana. W 2021 roku mieszkańcy osiedla Europejskiego złożyli dwa projekty na wybudowanie wielofunkcyjnego boiska w ramach budżetu obywatelskiego. Niestety na spotkaniu konsultacyjnym wywierano nacisk na wnioskodawców projektów, aby wycofali swoje wnioski z uwagi na "umowy społeczne ustne" zawarte na spotkaniach w sprawie poprzednich edycji budżetu obywatelskiego. Zgodnie z informacją uzyskaną podczas tegorocznych konsultacji w sprawie budżetu obywatelskiego w przeciągu kilku najbliższych lat, nie ma możliwości aby wniosek o wybudowanie boiska trafił do dalszego etapu, gdyż projekty z ubiegłych lat mają pierwszeństwo. 

Osiedle Europejskie stale się rozwija. Obecnie mieszka tam ponad 6 tys. mieszkańców, wśród nich przynajmniej połowa ma dzieci, więc powstanie tego obiektu sportowego jest bardzo ważną kwestią dla nich. Z uwagi na fakt ogólnoświatowego trendu na upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i rekreacji oraz promocji zdrowia, koniecznym jest aby miasto znalazło środki na zrealizowanie przedmiotowej inwestycji.

Koszt budowy boiska wielofunkcyjnego wraz z oświetleniem to 430 tys. zł. W przypadku braku możliwości realizacji przedsięwzięcia ze środków Urzędu Miasta Gorzowa, można skorzystać z alternatywnych źródeł finansowania. Wobec powyższego wnioskujemy o przychylenie się do prośby mieszkańców osiedla Europejskiego w kwestii wybudowania boiska, które ma służyć zaspokojeniu ich potrzeb związanych z uprawianiem sportu i prowadzeniem zdrowego trybu życia.

W załączeniu przekazujemy petycję wraz z około 1200 podpisami mieszkańców o ujęcie inwestycji związanej z budową boiska wielofunkcyjnego na działce nr 360/24 w budżecie Urzędu Miasta Gorzowa na 2022 rok - czytamy w piśmie podpisanym przez Pawła Jakubowskiego, prezesa zarządu Zarządzanie Nieruchomościami "Locum".

Co na to władze Gorzowa? Czekamy na odpowiedź. Natomiast w kwietniu rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa tłumaczył, że budowa boiska na miejskiej działce zablokuje plany edukacyjne. Natomiast budowa szkoły daje jednak możliwość stworzenia przy niej infrastruktury o charakterze sportowym. - Być może jest to rozwiązanie kompromisowe, które pozwoli na spełnienie różnych oczekiwań mieszkańców osiedla - mówił w kwietniu Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości