• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Mieszkańcy walczą o budowę boiska na osiedlu. Do prezydenta trafiła petycja

27 sierpnia 2021, 13:28
fot. archiwum
Na osiedlu Europejskim nie ma boiska dla dzieci i młodzieży, dlatego też mieszkańcy postanowili walczyć o jego budowę. Chcą, aby boisko powstało na miejskiej działce, tam gdzie władze Gorzowa zamierzają w przyszłości wybudować przedszkole ze żłobkiem. Właśnie w tej sprawie do prezydenta Jacka Wójcickiego trafiła petycja pod którą podpisało się około 1200 osób.

W kwietniu portal gorzowianin.com opisywał akcję dzieci z os. Europejskiego, które przy pomocy dorosłych stworzyły prowizoryczne boisko do gry w piłkę nożną. Wszystko przez to, że na osiedlu oprócz placów zabaw dla najmłodszych, nie ma odpowiedniej infrastruktury dla starszych dzieci i młodzieży. 

Natomiast w lipcu mieszkańcy osiedla Europejskiego podjęli decyzję, że będą zbierać podpisy pod petycją w sprawie budowy boiska z prawdziwego zdarzeniu na ich osiedlu. Petycja z podpisami około 1200 mieszkańców osiedla Europejskiego trafiła właśnie od prezydenta Jacka Wójcickiego. 

- Od wielu lat mieszkańcy osiedla Europejskiego oczekują na wybudowanie boiska na terenie miejskim. Pierwotnie boisko miało powstać w 2018 roku. Do dziś ta inwestycja nie została zrealizowana. W 2021 roku mieszkańcy osiedla Europejskiego złożyli dwa projekty na wybudowanie wielofunkcyjnego boiska w ramach budżetu obywatelskiego. Niestety na spotkaniu konsultacyjnym wywierano nacisk na wnioskodawców projektów, aby wycofali swoje wnioski z uwagi na "umowy społeczne ustne" zawarte na spotkaniach w sprawie poprzednich edycji budżetu obywatelskiego. Zgodnie z informacją uzyskaną podczas tegorocznych konsultacji w sprawie budżetu obywatelskiego w przeciągu kilku najbliższych lat, nie ma możliwości aby wniosek o wybudowanie boiska trafił do dalszego etapu, gdyż projekty z ubiegłych lat mają pierwszeństwo. 

Osiedle Europejskie stale się rozwija. Obecnie mieszka tam ponad 6 tys. mieszkańców, wśród nich przynajmniej połowa ma dzieci, więc powstanie tego obiektu sportowego jest bardzo ważną kwestią dla nich. Z uwagi na fakt ogólnoświatowego trendu na upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i rekreacji oraz promocji zdrowia, koniecznym jest aby miasto znalazło środki na zrealizowanie przedmiotowej inwestycji.

Koszt budowy boiska wielofunkcyjnego wraz z oświetleniem to 430 tys. zł. W przypadku braku możliwości realizacji przedsięwzięcia ze środków Urzędu Miasta Gorzowa, można skorzystać z alternatywnych źródeł finansowania. Wobec powyższego wnioskujemy o przychylenie się do prośby mieszkańców osiedla Europejskiego w kwestii wybudowania boiska, które ma służyć zaspokojeniu ich potrzeb związanych z uprawianiem sportu i prowadzeniem zdrowego trybu życia.

W załączeniu przekazujemy petycję wraz z około 1200 podpisami mieszkańców o ujęcie inwestycji związanej z budową boiska wielofunkcyjnego na działce nr 360/24 w budżecie Urzędu Miasta Gorzowa na 2022 rok - czytamy w piśmie podpisanym przez Pawła Jakubowskiego, prezesa zarządu Zarządzanie Nieruchomościami "Locum".

Co na to władze Gorzowa? Czekamy na odpowiedź. Natomiast w kwietniu rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa tłumaczył, że budowa boiska na miejskiej działce zablokuje plany edukacyjne. Natomiast budowa szkoły daje jednak możliwość stworzenia przy niej infrastruktury o charakterze sportowym. - Być może jest to rozwiązanie kompromisowe, które pozwoli na spełnienie różnych oczekiwań mieszkańców osiedla - mówił w kwietniu Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości