• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 73 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Zadymienie w szynobusie. Na miejsce wysłano straż pożarną

25 sierpnia 2021, 09:03
fot. archiwum
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór w szynobusie jadącym z Kostrzyna nad Odrą do Krzyża. W trakcie jazdy w spalinowym zespole trakcyjnym doszło do zadymienia przestrzeni pasażerskiej. Maszynista podjął decyzję o zatrzymaniu szynobusa na stacji w Górkach Noteckich. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej.

We wtorkowy wieczór 24 sierpnia o godz. 21.34 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w szynobusie relacji Kostrzyn nad Odrą-Krzyż. Maszynista zatrzymał szynobus na stacji w Górkach Noteckich. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej.

- Duże zadymienie panowało w przestrzeni pasażerskiej. Maszynista wspólnie z konduktorem ewakuowali pasażerów i przewietrzyli wnętrze. Natomiast strażacy, którzy dotarli na miejsce zdarzenia, sprawdzili szynobus kamerą termowizyjną, ponieważ było podejrzenie, że mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej znajdującej się na dachu szynobusa. Ostatecznie okazało się, że doszło do awarii sprężarki, stąd wzięło się zadymienie – opowiada Paweł Kaczmarczyk, rzecznik prasowy strzeleckiej straży pożarnej.

Nikomu z 45 pasażerów nic się nie stało. Szynobus z powodu awarii nie mógł ruszyć dalej w trasę. Została zorganizowana komunikacja zastępcza.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości