Wiadomości

Uważajcie na nowe oszustwo na „pocztę głosową”!

25 sierpnia 2021, 12:30
fot. Shutterstock
W ostatnich dniach mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości otrzymują sms-y z informacją, że mają na swojej poczcie głosowej nową wiadomość głosową. Pod żadnym pozorem nie należy klikać w linki znajdujące się w sms-ach! To kolejne oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy.

Pomysłowość oszustów, którzy chcą wyłudzić pieniądze nie zna granic. Do tej pory oszukiwali przede wszystkim na „wnuczka”, „policjanta”, „wypadek”, „na olx”, „niedopłatę do prądu”, „niedopłatę do paczki” czy na „niezapłacony mandat”. 

Tym razem oszuści znaleźli nowy sposób – na „pocztę głosową. W ostatnich dniach mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości otrzymują sms-y z informacją, że mają na swojej poczcie głosowej nową wiadomość głosową. Sms wygląda następująco: "Poczta głosowa: Masz 1 nową pocztę głosową. Przejdź do.." i dalej dziwny link.

Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w podany w wiadomości link! Ponieważ po kliknięciu w link, zostaje ściągnięte na nasz telefon złośliwe oprogramowanie, które może doprowadzić do kradzieży pieniędzy z naszego rachunku bankowego, podczas logowania się do aplikacji mobilnej banku.

Żaden operator komórkowy nie wysyła wiadomości SMS o oczekującej wiadomości w poczcie głosowej wraz z linkiem do jej odsłuchania. Poczta głosowa działa jedynie, gdy zadzwonimy pod jej numer telefonu, wskazany dla każdego operatora.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości