• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

26-latek był poszukiwany za przemyt narkotyków. Został zatrzymany przez „łowców głów”

19 sierpnia 2021, 08:24
fot. Lubuska policja
Lubuscy „łowcy głów” zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu gorzowskiego, który był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary dwóch lat więzienia za przemyt znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna chcąc uniknąć kary ukrywał się za granicą. Został zatrzymany, kiedy na chwilę zjechał do Polski.

W 2020 roku 26-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego usłyszał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności za przemyt znacznych ilości narkotyków. Do tej sprawy został zatrzymany w marcu 2019 roku przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna chcąc uniknąć kary więzienia uciekł z Polski i od października 2020 roku ukrywał się w krajach Europy Zachodniej. 26-latek był skuteczny w swoim działaniu, unikał miejsc publicznych i nie zwracał na siebie uwagi. 

- Jego zatrzymanie było jednak kwestią czasu, ponieważ do jego poszukiwań włączyli się lubuscy „łowcy głów”. Dzięki wytężonej i skutecznej pracy operacyjnej, możliwe było zaplanowanie jego zatrzymania. Do tego miało dojść na terenie Polski, do której mężczyzna miał zjechać na kilka dni. Gdy tylko się tak stało, policjanci czekali na odpowiedni moment, aby wykorzystując element zaskoczenia i uniemożliwiając ewentualną próbę ucieczki, zatrzymać 26-latka – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

We wtorek 17 sierpnia w godzinach wieczornych mężczyzna został zatrzymany w Świebodzinie. „Łowcy głów” zaskoczyli 26-latka, gdy ten podróżując samochodem postanowił zrobić sobie przerwę. Mężczyzna został wyciągnięty z samochodu, zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, skąd następnie trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości