Wiadomości

Gorzów będzie miastem dla pokoleń?

23 sierpnia 2021, 10:18
fot. Marcin Kluwak
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni będą głosować nad uchwałą w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”. Jest to dokumentu pod nazwą „Miasto dla pokoleń”, który określa wizję rozwoju Gorzowa na najbliższe lata, wytycza cele do realizacji i kierunki działań. Jak podkreśla prezydent Jacek Wójcicki, celem przyjęcia strategii jest poprawa jakości życia mieszkańców Gorzowa, zarówno młodych, jak i seniorów.

Od czerwca 2020 roku trwały prace nad dokumentem „Strategia rozwoju miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”, którego hasłem przewodnim było „Miasto dla pokoleń”. Natomiast wiosna 2021 roku dokument został poddany pod konsultacje społeczne. Odbyły się zarówno konsultacje z mieszkańcami oraz z radnymi i przedstawicielami miejskich instytucji. Mieszkańcy oraz radni złożyli aż 192 wnioski do strategii.

Natomiast podczas sierpniowej sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 25 sierpnia gorzowscy radni będą głosowali nad uchwałą w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”. 

- Jest to jeden z najważniejszych dokumentów, który określa wizję rozwoju miasta na najbliższe lata, wytycza cele do realizacji i kierunki działań. To plan, który pozwoli we właściwy sposób i w odpowiedniej kolejności rozwiązywać problemy, a także przewidywać niektóre z nich, zanim się pojawią. Strategia rozwoju miasta jest niezbędna do wprowadzenia zmian i sprostania wyzwaniom, związanym chociażby z problemami demograficznym, rosnącymi kosztami życia, zdrowiem mieszkańców czy zmianami klimatu. Dokument jest podstawą do wydatkowania funduszy europejskich w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027. Chcemy, aby Gorzów był miastem, w którym każdy znajdzie przestrzeń dla siebie oraz równowagę pomiędzy pracą, życiem rodzinnym i rozwojem osobistym. Naszym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Gorzowa, zarówno młodych, jak i seniorów. Chcemy, aby Gorzów był miastem dla pokoleń – tłumaczy Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

O tym, czy Gorzów będzie realizował strategię „Miasto dla pokoleń” zdecydują gorzowscy radni.

Ankieta

Gorzów jest miastem dla pokoleń?

  • Tak18.88%
  • Nie74.4%
  • Nie wiem/nie mam zdania6.72%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 789

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości