• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Surowiec: Parking kiss&ride sprawdza się świetnie. Takich miejsc powinno być więcej [zdjęcia]

20 sierpnia 2021, 07:49
fot. Marcin Kluwak
Od tygodnia niedaleko głównego wejścia do szpitala na Dekerta funkcjonuje parking kiss&ride, czyli miejsce gdzie kierowcy w bezpieczny sposób mogą zatrzymać auto i wysadzić lub odebrać pacjenta ze szpitala. Jak przyznaje wiceprezes gorzowskiego szpitala Robert Surowiec, parking sprawdza się świetnie, ponieważ korzysta z niego wiele osób.

Pod koniec lipca ruszyły pierwsze prace przy przebudowie parkingu przed Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim przy ul. Dekerta w Gorzowie. W ramach inwestycji zostało wykonanych pięć miejsc postojowych równoległych do krawędzi jezdni. Prace kosztowały 31 tys. zł i pochodziły z puli radnego Roberta Surowca, który jest zarazem wiceprezesem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. - Już niebawem najbardziej niebezpieczne przejście dla pieszych w Gorzowie, naprzeciwko głównego wejścia do szpitala zmieni się nie do poznania. Daj buziaka i jedź dalej. Pierwszy tego typu parking w Gorzowie. Ilość rozdawanych buziaków pod naszym szpitalem znacząco wzrośnie – mówił w lipcu Robert Surowiec.

W czwartek 12 sierpnia parking pełniący funkcję kiss&ride został oddany do użytku. Samochody mogą zatrzymywać się tam w ograniczonym czasie 2 minut, o czym informuje zresztą specjalna tabliczka umieszczona przy miejscach parkingowych.

Po tygodniu sprawdziliśmy, jak sprawdza się nowy parking, ponieważ wielu naszych czytelników miało obawy czy kierowcy będą korzystali w niego w sposób prawidłowy. Okazało się, że nikt nie parkuje na dłużej, tylko zatrzymuje się na chwilę, aby kogoś wysadzić lub odebrać ze szpitala.

- Niektóre osoby zgłaszały uwagi, że ludzie nie będą potrafili korzystać z tego parkingu. Jednak ja każdego dnia widzę przez okno, że sprawdza się świetnie. Nikt nie parkuje na dłużej, a wiele osób z niego korzysta. Parking po prostu spełnia swoje zadanie. Jednocześnie na przejściu dla pieszych jest teraz bezpieczniej. Takie parkingi powinniśmy budować szczególnie przy przedszkolach i szkołach, gdzie rodzice podwożą swoje dzieci, aby mogli to zrobić w sposób bezpieczny – komentuje w rozmowie z portalem gorzowianin.com Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Parking kiss&ride przy gorzowskim szpitalu

1/5 Parking kiss&ride przy gorzowskim szpitalu

2/5 Parking kiss&ride przy gorzowskim szpitalu

2/5 Parking kiss&ride przy gorzowskim szpitalu

3/5 Parking kiss&ride przy gorzowskim szpitalu

3/5 Parking kiss&ride przy gorzowskim szpitalu

4/5 Parking kiss&ride przy gorzowskim szpitalu

4/5 Parking kiss&ride przy gorzowskim szpitalu

5/5 Parking kiss&ride przy gorzowskim szpitalu

5/5 Parking kiss&ride przy gorzowskim szpitalu

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości