Wiadomości

"Gorzów dla Pokoleń". Mieszkańcy zgłosili uwagi do strategii rozwoju miasta

1 czerwca 2021, 11:00
fot. Marcin Kluwak
Miasto przygotowało strategię rozwoju Gorzowa 2030, której hasłem przewodnim jest „Miasto dla pokoleń”. Mieszkańcy Gorzowa mogli zgłaszać swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące tego dokumentu. Łącznie do strategii zgłoszono aż 192 wnioski i uwagi. Złożyli je nie tylko gorzowianie, ale również radni czy przedstawiciele miejskich instytucji.

Od czerwca 2020 roku trwały prace nad dokumentem „Strategia rozwoju miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”, którego hasłem przewodnim było „Miasto dla pokoleń”. Natomiast wiosna 2021 roku dokument został poddany pod konsultacje społeczne. Odbyły się zarówno konsultacje z mieszkańcami oraz z radnymi i przedstawicielami miejskich instytucji.

Teraz miasto przedstawiło raport z przeprowadzonych konsultacji społecznych. - Raport jest podsumowaniem konsultacji społecznych, które były związane z projektem strategii rozwoju miasta Gorzowa 2030. Mieszkańcy oraz radni złożyli aż 192 wnioski do strategii. Są to ciekawe wnioski, które walczą z pewnymi stereotypami powielanymi od lat. Te stereotypy dotyczą kierunku rozwoju miasta. Po to jest właśnie ten proces konsultacyjny, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Te wszystkie wnioski zostaną wykorzystane przez pracowników Urzędu Miasta oraz ekspertów, którzy zajmują się opracowywaniem „Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030” - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wszystkie wnioski i uwagi dotyczące „Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030” możesz przeczytać TUTAJ. Skompletowany dokument strategii powinien być gotowy za rok. Następnie zostanie przekazany do zaopiniowania Zarządowi Województwa Lubuskiego, a następnie Radzie Miasta, w celu jego przyjęcia. 

- Przygotowując strategię naszego miasta, chcemy wziąć pod uwagę wszystkich jego mieszkańców, począwszy od najmłodszych, poprzez uczniów, osoby pracujące, a skończywszy na seniorach. Gorzów staje się miastem z bogatą i nowoczesną ofertą edukacyjną, pozwalającą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Dla tych, którzy powrócą do naszego miasta, chcemy stworzyć wygodne, bezpieczne i funkcjonalne miejsce do życia – opowiada Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości