• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Nowe MAN-y przyjadą do Gorzowa. Zastąpią wysłużone autobusy

20 sierpnia 2021, 11:01
We wtorek 24 sierpnia do Gorzowa przyjedzie sześć nowych autobusów firmy MAN. Pojazdy z całą pewnością będą się wyróżniać na ulicach miasta. Wszystko przez to, że autobusy będą w całkowicie nowej stylistyce. Nowe MAN-y zastąpią pojazdy, które są w złym stanie technicznym i nie spełniają już norm ekologicznych.

W styczniu portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji podpisały umowę z firmą MAN na leasing i dostawę 6 autobusów. Umowa leasingowa została podpisana na 6 lat. Po tym czasie pojazdy staną się własnością miasta.

Nowe MAN-y dotrą do Gorzowa we wtorek 24 sierpnia. Najpierw zostaną zaprezentowane na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Gorzowie, a następnie wyjadą na miasto. 

- Autobusy, które od wtorku zaczną obsługiwać miejską komunikację to najnowocześniejsze MAN-y Lion’s City 12. Ponad 12-metrowe pojazdy zapewniają wysoki komfort podróżowania - klimatyzowana w nich jest przestrzeń pasażerska i kabina kierowcy, na pokładzie posiadają defibrylator, ładowarki USB dla pasażerów, system zapowiedzi przystankowych oraz system monitoringu wizyjnego. Nowe autobusy zastąpią pojazdy, które są w gorszym stanie technicznym i nie spełniają już najnowszych norm ekologicznych. – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Autobusy, które zostały wyprodukowane dla Gorzowa pozostaną w kolorze limonkowym, ale będę miały całkowicie nową stylistykę. - Autobusy wyprodukowane w naszej fabryce w Starachowicach będą się wyróżniać, będą rozpoznawalne na ulicach, bo to jest kompletnie nowa stylistyka. Jesteśmy przekonani, że będą bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców, ponieważ są wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze technologie wygody i bezpieczeństwa, ale również kierowcy będą zadowoleni z ich prowadzenia – opowiada Małgorzata Durda, dyrektor do spraw sprzedaży autobusów MAN. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości