Wiadomości

Radny chce, aby w Gorzowie powstały trzy przyspieszone linie autobusowe

8 sierpnia 2021, 20:34
fot. archiwum
Co zrobić, aby zachęcić gorzowian częstszego korzystania z komunikacji miejskiej? Radny Robert Surowiec ma na to pomysł. Proponuje utworzenie trzech nowych, przyspieszonych linii autobusowych, które byłyby dopasowane do potrzeb mieszkańców.

Władze Gorzowa chcą wprowadzić zmiany w polityce parkingowej i podwyższyć opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania. Podwyżki miały wejść w życie od 2 sierpnia, jednak wojewoda stwierdził nieważność uchwały. Natomiast miasto zapowiedziało, że będzie składać skargę na decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

W związku z planami władz Gorzowa, radny Robert Surowiec zwrócił się do prezydenta Jacka Wójcickiego z wnioskiem o zwiększenie dostępności i różnorodności oferty przewozowej w mieście. Dlatego też proponuje utworzenie przyspieszonych linii na terenie Gorzowa, które mogą zostać uruchomione po ukończonych remontach w mieście.

Radny proponuje utworzenie trzech nowych, przyspieszonych linii autobusowych

- Linia A (Centrum - Górczyn) - wypracowana głównie dla uczniów przyszłego Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, a także mieszkańców chcących się w szybki sposób dostać do centrum miasta. Kursującego w godzinach szczytu porannego i południowego o dużej częstotliwości około 10 minut, a także w godzinach szczytu porannego już o zmniejszonej częstotliwości.

Trasa: Sikorskiego. Chrobrego, Jagiełły, Warszawska, Podmiejska, Łukasińskiego, Zawadzkiej, Górczyńska, Czartoryskiego, Dekerta, Srebrna, Szarych Szeregów, Bora-Komorowskiego.

- Linia B (Strefa Ekonomiczna - Górczyn) - wypracowana jako lepsza alternatywa dla obecnej linii 123, kursująca trzy razy dziennie w czasie zmian pracowników w firmach na terenie strefy ekonomicznej.

Trasa: Małszyńska, Złotego Smoka, nawrót na pętli TPV, Złotego Smoka, Mosiężna, Szczecińska, Myśliborska, Słowiańska, Roosevelta, Al. ks. Andrzejewskiego, Piłsudskiego, Czartoryskiego, Dekerta, Srebrna, Szarych Szeregów i Bora-Komorowskiego.

- Linia C (Kasprzaka - Górczyn) - wypracowana jako lepsza alternatywa linii 107, kursująca w godzinach zmian pracowników w firmach przy ul. Kasprzaka.

Trasa: Kasprzaka, Trasa Nadwarciańska, Podmiejska, Łukasińskiego, Zawadzkiej, Górczyńska, Czartoryskiego, Dekerta, Srebrna, Szarych Szeregów i Bora-Komorowskiego.

- Linie przyspieszone jeżdżą we Włocławku, Płocku i Wałbrzychu. Realizacja mojej propozycji byłaby idealnym uzupełnieniem do podzespołu tramwajowego jako głównego kręgosłupa gorzowskiej komunikacji miejskiej. Zapewniałyby zdecydowanie szybszy dojazd na wyżej wymienionych relacjach, bez konieczności stawania autobusem na wszystkich przystankach na trasie, a jedynie na takich gdzie istnieje realna zwiększona ilość podróżnych. Jednocześnie jestem przekonany, że ta propozycja będzie idealnym uzupełnieniem zachęcającym mieszkańców do korzystania w większym zakresie z miejskiej komunikacji – tłumaczy Robert Surowiec, radny Koalicji Obywatelskiej.

Czekamy na odpowiedź Urzędu Miasta Gorzowa w tej sprawie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości