Wiadomości

Tak będą wyglądać nowoczesne MAN-y, które trafią do Gorzowa [zdjęcia]

13 stycznia 2021, 10:18
fot. Kamil Lewera, Radio Plus
Jeszcze latem do Gorzowa zostanie dostarczonych sześć nowych autobusów firmy MAN. Pojazdy z całą pewnością będą się wyróżniać na ulicach miasta. Wszystko przez to, że będzie to zupełnie nowy model autobusów przeznaczonych do komunikacji miejskiej, w całkowicie nowej stylistyce.

We wtorek 12 stycznia informowaliśmy, że władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji podpisały umowę z firmą MAN na leasing i dostawę 6 autobusów. Firma ma 8 miesięcy na dostarczenie pojazdów do Gorzowa, ale jak zapowiada – nowe autobusy dotrą do Gorzowa jeszcze latem. Umowa leasingowa została podpisana na 6 lat. Po tym czasie pojazdy staną się własnością miasta.

Jak się okazuje, autobusy, które zostaną wyprodukowane dla Gorzowa pozostaną w kolorze limonkowym, ale będę miały całkowicie nową stylistykę. - Autobusy zostaną wyprodukowane w naszej fabryce w Starachowicach i będzie to nowy model autobusów, przeznaczony do komunikacji miejskiej. Będą się wyróżniać, będą rozpoznawalne na ulicach, bo to jest kompletnie nowa stylistyka. Jesteśmy przekonani, że będą bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców, ponieważ są wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze technologie wygody i bezpieczeństwa, ale również kierowcy będą zadowoleni z ich prowadzenia – opowiada Małgorzata Durda, dyrektor do spraw sprzedaży autobusów MAN. 

Sześć klimatyzowanych autobusów niskopodłogowych klasy MAXI, spełnia wymagania normy EURO 6 i jest wyposażonych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, defibrylatory, system informacji pasażerskiej oraz monitoring wizyjny. Koszt jednego autobusu to 1 mln 37 tys. zł,

- Te autobusy są dokładnie pod potrzeby miasta. Są średniej pojemności, 12-metrowe. Autobusy są wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze elementy bezpieczeństwa i wygodnej komunikacji, będą miały na przykład na pokładzie defibrylatory, które w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców będą możliwe do użycia. Polityka miasta zmierza do tego, aby przekonywać mieszkańców do częstego korzystania z miejskiej komunikacji. Wymiana naszego taboru w ostatnich latach bardzo przyspieszyła, dotyczy to zarówno tramwajów, jak i autobusów. Wchodzimy do grona niewielu miast w Polsce, które stają się awangardą w zakresie komunikacji miejskiej – podkreśla Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/3 Nowe MAN-y dla Gorzowa

1/3 Nowe MAN-y dla Gorzowa

2/3 Nowe MAN-y dla Gorzowa

2/3 Nowe MAN-y dla Gorzowa

3/3 Nowe MAN-y dla Gorzowa

3/3 Nowe MAN-y dla Gorzowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości