Wiadomości

Zamknięty wjazd w ul. Słoneczną. Rusza na dobre remont zniszczonej drogi

14 sierpnia 2021, 13:14
fot. archiwum
W poniedziałek 16 sierpnia pełną parą ruszają prace przy przebudowie ul. Słonecznej. Aby zminimalizować utrudnienia, remont został podzielony na etapy. Na początek wykonawca zajmie się odcinkiem ul. Słonecznej od ul. Olimpijskiej do Gwiaździstej. To oznacza zamknięcie wjazdu od strony ul. Olimpijskiej.

W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com informował o tym, że rozpoczęły się pierwsze prace przy remoncie ul. Słonecznej. Natomiast po weekendzie wykonawca inwestycji, firma Maldrobud z Myśliborza ruszy już pełną parą z robotami. Przebudowa ul. Słonecznej została podzielona na etapy.

W poniedziałek w ramach pierwszego etapu prac zamknięty zostanie odcinek ul. Słonecznej od ul. Olimpijskiej do ul. Gwiaździstej. W czasie trwania prac nie będzie możliwości wjazdu w ul. Słoneczną od strony ul. Olimpijskiej, w związku z powyższym zostaną wyznaczone objazdy. Objazd do ul. Olimpijskiej będzie się odbywał ul. Gwiaździstą. Skrzyżowanie ul. Gwiaździstej z ul. Słoneczną na tym etapie pozostanie czynne.

- Wykonawca został zobowiązany do minimalizowania utrudnień w dojeździe do nieruchomości zlokalizowanych przy ul. Słonecznej np. usług zlokalizowanych po północnej stronie drogi – podkreśla Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Przebudowa ul. Słonecznej będzie polegała na sfrezowaniu obecnego asfaltu do grubości 5 cm i rozbiórce istniejących warstw konstrukcyjnych jezdni oraz wykonanie nowej podbudowy jezdni i nowej warstwy ścieralnej. Inwestycja zakłada również przebudowę chodników i zatok parkingowych, w tym wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone miejsca do parkowania na chodniku. Poza wyznaczonymi miejscami postojowymi, zostaną ustawione słupki blokujące przed nielegalnym parkowaniem.

Zmian doczekają się również przejścia dla pieszych. Pasy przy skrzyżowaniu z ul. Olimpijską zostaną doświetlone, a w rejonie skrzyżowania z ul. Polarną zostanie wybudowane wyniesione przejście dla pieszych, które zostanie doświetlone. Ponadto w ramach inwestycji zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew i pnączy, pojawią się również nowe ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe i słupki blokujące.

Prace mają objąć również przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, regulację studni, kratek ściekowych, ustawienie krawężników. Zostanie również przebudowana sieć wodociągowa wraz z wymianą istniejących przyłączy. Istniejąca sieć wodociągowa zostanie zdemontowana lub zamulona mieszankami cementowo-gruntowymi.

Firma Maldrobud będzie miała czas do 30 listopada 2021 roku na zrealizowanie inwestycji wartej 6 mln 44 tys. 816,29 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości