• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Miasto doszło do porozumienia z inwestorem. Piwnice zostaną wkomponowane w apartamentowiec

12 sierpnia 2021, 16:12
Władze Gorzowa doszły do porozumienia z inwestorem, który kupił działkę z piwnicami po dawnej leżakowni piwa przy ul. Walczaka. Deweloper zostaje w mieście bez względu na to jaka będzie decyzja konserwatora zabytków, natomiast same piwnice nie zostaną wyburzone, a wkomponowane w apartamentowiec, który ma zostać wybudowany na działce.

Teren z pozostałościami po dawnej leżakowni piwa przy ul. Walczaka kupił deweloper - firma M.T. Developent. Inwestor otrzymał pozwolenie na rozbiórkę piwnic, ponieważ chciał w tym miejscu wybudować apartamentowiec z restauracjami i kawiarniami na parterze. Jednak prace zostały wstrzymane, ponieważ do Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpłynęło wpłynęło pismo z prośbą o wpisanie obiektu do rejestru zabytków.

Dlatego też firma, która jest również właścicielem dwóch kamienic w Gorzowie zapowiedziała, że wycofa się z Gorzowa ze wszystkimi swoimi inwestycjami. W sprawę postanowił zaangażować się prezydent Jacek Wójcicki, po ty jak okazało się, że część piwnic leży również na działce miejskiej.

W czwartek 12 sierpnia odbyło się spotkanie prezydenta Jacka Wójcickiego z przedstawicielami firmy M.T. Developent. - Za nami bardzo dobre spotkanie. Doszliśmy do porozumienia z inwestorem, który podjął decyzję, że zostaje w Gorzowie i będzie dalej realizował zaplanowane inwestycje. Ponadto zadeklarował, że bez względu na decyzję konserwatora zabytków, nie zburzy całkowicie piwnic, a wkomponuje je w budowany obiekt. Aby to zrobić musi przeprowadzić ekspertyzy budowlane, które dadzą odpowiedź na pytanie w jakim stanie są piwnice po dawnej leżakowni. Bardzo się cieszymy, że udało się dojść do tego porozumienia i wspólnymi siłami wypracować jak najlepsze rozwiązanie – komentuje Jacek Wójciki, prezydent Gorzowa.

Na początku września odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Jacka Wójcickiego z przedstawicielami firmy M.T. Developent oraz pracownikami gorzowskiej delegatury Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wówczas inwestor ma przedstawić ekspertyzę budowlaną i projekt przyszłego apartamentowca, w który mają być wkomponowane piwnice. W planach jest budowa apartamentowca z restauracjami i kawiarniami na parter.

Być może we wrześniu poznamy również opinię – czy ruiny dawnej leżakowni są zabytkiem czy też nie. Do tej pory inwestor nie może ruszyć z dalszymi pracami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości