• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Trasa Nadwarciańska do remontu

13 sierpnia 2021, 15:00
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się remontem Trasy Nadwarciańskiej. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 30 sierpnia. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to zniszczona droga zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku.

Wiele dróg w Gorzowie jest w fatalnym stanie i wymaga remontu, o który od lat dopominają się mieszkańcy. Na szczęście sukcesywnie władze Gorzowa zajmują się remontem poszczególnych ulic w mieście. Obecnie przebudowywana jest ul. Kombatantów, a jeszcze w tym roku nowy asfalt pojawi się na Olimpijskiej o czym informowaliśmy w artykule „Droga wstydu zostanie wyremontowana! Miasto szuka wykonawcy prac”.

Jak się okazało, remontu doczeka się również Trasa Nadwarciańska. Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg i szukają firmy, która zajmie się przebudową drogi na całej długości około 1,2 km. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 30 sierpnia.

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem istniejącej nawierzchni na wszystkich pasach ruchu, wykonanie nowej warstwy ścieralnej. W ramach inwestycji zostanie również wykonana regulacja studni kanalizacyjnych i korekta niwelety. 

Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac. Inwestycja może kosztować nawet 1,5 mln zł. 

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości