• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Rozpoczęły się pierwsze prace przy remoncie ul. Słonecznej

10 sierpnia 2021, 12:12
fot. Anna Kluwak
Ruszył długo wyczekiwany remont ul. Słonecznej. Zakres prac jest naprawdę szeroki, ponieważ obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni czy remont chodników, ale również przebudowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci wodociągowej. Wykonawca ma czas do 30 listopada na realizację inwestycji.

Przetarg na przebudowę ul. Słonecznej wygrała firma Maldrobud z Myśliborza, która zaoferowała 6 mln 44 tys. 816,29 zł za realizację wszystkich prac. Pierwsze roboty miały rozpocząć się jeszcze w lipcu, ale ruszyły na początku sierpnia.
Na początek wykonawca zajął się rozbiórką chodnika od strony skrzyżowania z ul. Olimpijską, wzdłuż bloku nr 91-95. Natomiast cała inwestycja zakłada przebudowę drogi na odcinku około 760 metrów od cerkwi poprzez plac Słoneczny do skrzyżowania z ul. Olimpijską, z wyłączeniem wyremontowanego odcinka. 

Przebudowa będzie polegała na sfrezowaniu obecnego asfaltu do grubości 5 cm i rozbiórce istniejących warstw konstrukcyjnych jezdni oraz wykonanie nowej podbudowy jezdni i nowej warstwy ścieralnej. Inwestycja zakłada również przebudowę chodników i zatok parkingowych, w tym wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone miejsca do parkowania na chodniku. Poza wyznaczonymi miejscami postojowymi, zostaną ustawione słupki blokujące przed nielegalnym parkowaniem.

Zmian doczekają się również przejścia dla pieszych. Pasy przy skrzyżowaniu z ul. Olimpijską zostaną doświetlone, a w rejonie skrzyżowania z ul. Polarną zostanie wybudowane wyniesione przejście dla pieszych, które zostanie doświetlone. Ponadto w ramach inwestycji zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew i pnączy, pojawią się również nowe ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe i słupki blokujące.

Prace mają objąć również przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, regulację studni, kratek ściekowych, ustawienie krawężników. Zostanie również przebudowana sieć wodociągowa wraz z wymianą istniejących przyłączy. Istniejąca sieć wodociągowa zostanie zdemontowana lub zamulona mieszankami cementowo-gruntowymi.

Firma Maldrobud będzie miała czas do 30 listopada 2021 roku na zrealizowanie inwestycji. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości