• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Trwa budowa ronda. Będą zmiany w organizacji ruchu

12 sierpnia 2021, 10:19
fot. archiwum
W piątek 13 sierpnia kierowcy korzystający z drogi krajowej nr 22 w Gorzowie w ciągu ul. Zawackiej i Łukasińskiego będą musieli liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Wszystko przez budowę ronda na skrzyżowaniu obu ulic.

Rozbudową drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego zajmuje się firma Budomex S.A. za 73 mln 998 tys. zł. Według umowy, dwupasmowaDK22 miała być gotowa do stycznia 2022 roku. Jednak już teraz wiadomo, że inwestycja będzie miała co najmniej sześć miesięcy poślizgu. To oznacza, że dwupasmowa DK22 powinna być gotowa w połowie 2022 roku. 

Natomiast w piątek 13 sierpnia wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót. Zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Łukasińskiego i Zawackiej, gdzie budowane jest dwupasmowe rondo. Zlikwidowane zostanie tymczasowe mini-rondo, a dwukierunkowy ruch zostanie poprowadzony po poszerzonym do siedmiu metrów łuku, z wykorzystaniem istniejącego prawoskrętu z Zawackiej w Łukasińskiego.

Przebieg trasy zostanie oznakowany znakami poziomymi koloru żółtego oraz urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. Będzie tu obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h. Dojazd do firm zlokalizowanych przy ul. Zawackiej 43-47 pozostaje bez zmian, poprzez tymczasowy zjazd. Na odcinku od ronda Gdańskiego do ul. Łukasińskiego zamknięty dla ruchu będzie ciąg pieszo – rowerowy. Dostępny pozostanie odcinek nowego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Łukasińskiego, do ronda Sybiraków.

- Największych utrudnień związanych ze zmianą organizacji ruchu spodziewać się należy w momencie wdrażania nowej organizacji ruchu, czyli w piątek w godzinach 9-13, kiedy wykonawca będzie prowadzić prace malarskie na jezdni, na której odbywa się ruch. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę – mówi Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości