• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kolejny poślizg w parku Róż! Jest nowy termin zakończenia prac

2 sierpnia 2021, 10:13
fot. archiwum
Nie do końca września, ale do końca listopada 2021 roku mają zakończyć się prace w parku Róż. Wykonawca właśnie złożył wniosek o nowy termin realizacji inwestycji i dostał na to zgodę od miasta.

Rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż to jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w ostatnim czasie w mieście. Gorzowianom nie podoba się to, w jaki sposób prowadzone są prace przy rewitalizacji parku Róż. Dlatego też mieszkańcy co chwilę wytykają błędy wykonawcy jak np. w ostatnim czasie budowę nowych schodów od ronda Kosynierów Gdyńskich.

Prace w parku idą bardzo powoli i nie trzeba być ekspertem, aby ocenić, że wykonawca nie zdąży z wszystkimi robotami do września. Dlatego też portal gorzowianin.com zwrócił się z pytaniem do Urzędu Miasta Gorzowa czy wykonawca prac, firma Exalo Drilling S.A. wnioskowała o nowy termin realizacji inwestycji. Jak się okazało, nasza redakcja miała rację i jest nowy termin.

- Wykonawca wnioskował o nowy termin zakończenia prac. To 30 listopada 2021 roku. Firma dostała zgodę na nowy termin realizacji inwestycji. Pismo jest jeszcze procedowane i wkrótce wróci do wykonawcy. Powodem  wniosku o nowy termin zakończenia prac są duże rozbieżności w zakresie prac geologicznych pomiędzy zapisami w dokumentacji terenu, a tym, co faktycznie znajduje się w ziemi – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Rewitalizacją parku zajmuje się firma Exalo Drilling S.A. za kwotę 5 mln 999 tys. zł. Pierwotnie wszystkie prace w parku Róż miały zakończyć się w sierpniu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości