• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Policjant zostawił służbową broń w toalecie. Ukradł ją inny mężczyzna

19 lipca 2021, 13:12
fot. Marcin Kluwak
Znamy więcej szczegółów na temat zgubienia służbowej broni przez policjanta gorzowskiej drogówki. Funkcjonariusz zostawił broń w toalecie na stacji paliw i o niej zapomniał. Kiedy wrócił na miejsce, pistoletu już nie było. Jak się okazało, ukradł go mężczyzna, który wszedł po policjancie do toalety. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty. Odpowiedzialności może nie uniknąć również funkcjonariusz, który zgubił broń.

Portal gorzowianin.com jak pierwszy informował o tym, co wydarzyło się w niedzielę 18 lipca przy Al. 11 Listopada w rejonie stacji paliw Orlen. Policjant drogówki zgubił służbową broń razem z magazynkiem. Na miejsce zostało wysłanych sześć policyjnych radiowozów, a funkcjonariusze ruszyli do poszukiwania broni. Sprawdzany był teren wokół stacji paliw, w tym pobliskie trawniki i krzaki. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Nietypowa akcja na os. Słonecznym. Policjanci szukali... zgubionej broni”.

W poniedziałek 19 lipca wiemy więcej na temat tego zdarzenia. Jak się okazało, policjant poszedł do toalety na stacji paliw Orlen. Kiedy korzystał z toalety, na chwilę odłożył służbową broń, ale wychodząc zapomniał o niej. Kiedy wrócił na miejsce, broni już nie było. 

Kryminalni obejrzeli monitoring na którym było widać, jak po policjancie gorzowskiej drogówki, do toalety wchodzi mężczyzna i zabiera pistolet. Patrole w całym mieście zostały postawione na nogi i ruszyły poszukiwania. Mężczyznę razem z policyjną bronią zatrzymano na Bulwarze Wschodnim.

- Materiał w tej sprawie wpłynęły już Prokuratury Rejonowej w Gorzowie. Policyjna broń została zabrana przez mężczyznę, który na szczęście został zatrzymany. Mężczyzna, który ukradł policyjną broń usłyszy zarzuty. Będziemy również analizować również zachowanie policjanta, czy doszło tutaj do umyślnego pozostawienia broni. W tej sprawie będzie prowadzone postępowanie pod kątem niedopełnienia obowiązków – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com prokurator Andrzej Bogacz z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie.

Swoje wewnętrzne postępowanie w tej sprawie prowadzi również Komenda Miejska Policji w Gorzowie. Ponadto policjant może odpowiadać z artykułu 263 § 4 kodeksu karnego, który mówi o tym, że "kto nieumyślnie powoduje utratę broni palnej lub amunicji, która zgodnie z prawem pozostaje w jego dyspozycji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

1/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

2/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

2/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

3/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

3/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

4/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

4/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

5/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

5/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości