Wiadomości

Nietypowa akcja na os. Słonecznym. Policjanci szukali... zgubionej broni [zdjęcia]

18 lipca 2021, 15:00
fot. czytelnik
W niedzielne przedpołudnie doszło do nietypowej akcji policji przy Al. 11 Listopada w rejonie stacji paliw. Na miejscu pojawiło się kila policyjnych radiowozów, a funkcjonariusze żywiołowo czegoś szukali w trawie i krzakach po obu stronach jezdni. Jak się okazało, jeden z policjantów gorzowskiej drogówki zgubił służbową broń z magazynkiem. Na szczęście zguba się odnalazła, natomiast wewnętrzne postępowanie wyjaśni to, w jaki sposób doszło do zgubienia broni.

- Wiecie co się stało na Orlenie przy Al. 11 Listopada? Na miejscu jest sześć policyjnych radiowozów. Chyba doszło do jakiegoś napadu – dopytywał się jeden z czytelników pod numerem telefonu 45 00 66 400. Faktycznie, w niedzielę 18 lipca po godz. 11 na stacji paliw pojawiły się policyjne radiowozy, zarówno oznakowane, jak i te nieznakowane. Jak relacjonuje nasz czytelnik, policjanci chodzili w rejonie stacji paliw i szukali czegoś w trawie i krzakach po obu stronach jezdni. Niektórzy funkcjonariusze sprawdzali trawę poruszając się dosłownie na czworaka.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Komendą Miejską Policji w Gorzowie. - Nie doszło do żadnego napadu. Nie było to zdarzenie o charakterze kryminalnym. Na ten moment nie komentujemy sprawy – mówił o godz. 11.30 Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak ustalił portal gorzowianin.com działania policjantów przy Al. 11 Listopada miały związek z tym, że jeden z policjantów gorzowskiej drogówki zgubił służbową broń razem z magazynkiem. Dlatego ruszyły żywiołowe poszukiwania broni.

Jak się okazało, w niedzielny poranek przed godz. 10 rano na stacji paliw stał patrol gorzowskiej drogówki, który mierzył prędkość kierowców poruszających się dwupasmówką. Jednak jak to się stało, że policjant zgubił służbową broń? To wyjaśni wewnętrzne postępowanie. 

Najważniejsza informacja jest jednak taka, że broń została odnaleziona. - Działania zostały zakończone sukcesem. Mieszkańcy Gorzowa mogą czuć się bezpiecznie. Trwają nasze czynności wyjaśniające – komentował przed godz. 14 rzecznik gorzowskiej policji.

AKTUALIZACJA

Okazało się, że policjant zostawil służbową broń w toalecie. Natomiast mężczyzna, który wszedł po funkcjonariuszu do środka, ukradł policyjną broń. Mężczyzna został zatrzymany z pistoletem na Bulwarze Wschodnim. Najnowsze informacje na ten temat przeczytasz w artykule "Policjant zostawił służbową broń w toalecie. Ukradł ją inny mężczyzna".

Fotoreportaż


1/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

1/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

2/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

2/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

3/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

3/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

4/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

4/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

5/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

5/5 Policyjne poszukiwania broni przy Al. 11 Listopada

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości