• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 30 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Ceny stacjach szaleją. W Gorzowie najdrożej na Orlenie

14 lipca 2021, 12:47, red
Codzienne sprawdzamy dla Was ceny na gorzowskich stacjach paliw. Dane publikujemy na naszej stronie internetowej w zakładce PALIWA. Tam, oprócz aktualnych cen znajdziecie też wykres, który pokazuje tendencje na stacjach w Gorzowie.

Jeżeli patrzycie tylko na cenę i nie macie swojej jedynej i ulubionej stacji paliw, warto odwiedzić stronę internetową gorzowianin.com/paliwa. To tam znajdziecie najbardziej aktualne ceny z naszego lokalnego podwórka. Okazuje się, że różnice w cenie litra benzyny bezołowiowej 95-oktanowej dochodzą w Gorzowie 38 groszy. Przy zatankowaniu 50-60 litrów paliwa jest to już naprawdę pokaźna kwota.

Gdzie w Gorzowie jest najdrożej? Prym niestety wiodą stacje markowe, ale rekordy w ostatnich dniach pobija Orlen. Jeszcze kilka dni temu na tych stacjach paliwo kosztowało 5,60-5,69. Dziś cena dobija do prawie 5,80 zł. Jedynym wyjątkiem w Gorzowie jest stacja tej sieci na Podmiejskiej (5,76/litr) oraz na Walczaka (5,69/litr). Nawet do tej pory najdroższe stacje, np. BP przy Grobla czy Kasprzaka oraz Shell nie zdążyły podnieść tak drastycznie cen.

Najtaniej w środowe przedpołudnie było na stacji Faraon, GT-R i Intermarche. Tam ceny paliw oscylowały wokół 5,41-5,45 za litr. 

Skąd takie wysokie ceny paliw? Jak donosi branżowy portal e-petrol.pl, na początku mijającego tygodnia w hurtowych cennikach krajowych producentów paliw zanotowaliśmy nowe tegoroczne rekordy. Benzyna bezołowiowa 95 kosztowała ponad 4500 zł/metr sześcienny a notowania diesla przekroczyły poziom 4300 zł/metr sześcienny. Kolejne dni przyniosły nieznaczną spadkową korektę i dzisiaj metr sześcienny 95-oktanowej benzyny kosztuje w rafineriach średnio 4475,40 zł, a olej napędowy jest wyceniany przez producentów na 4256,60 zł/metr sześcienny.

Trendy na gorzowskim rynku paliw według portalu gorzowianin.com

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości