Wiadomości

Ceny stacjach szaleją. W Gorzowie najdrożej na Orlenie

14 lipca 2021, 12:47, red
Codzienne sprawdzamy dla Was ceny na gorzowskich stacjach paliw. Dane publikujemy na naszej stronie internetowej w zakładce PALIWA. Tam, oprócz aktualnych cen znajdziecie też wykres, który pokazuje tendencje na stacjach w Gorzowie.

Jeżeli patrzycie tylko na cenę i nie macie swojej jedynej i ulubionej stacji paliw, warto odwiedzić stronę internetową gorzowianin.com/paliwa. To tam znajdziecie najbardziej aktualne ceny z naszego lokalnego podwórka. Okazuje się, że różnice w cenie litra benzyny bezołowiowej 95-oktanowej dochodzą w Gorzowie 38 groszy. Przy zatankowaniu 50-60 litrów paliwa jest to już naprawdę pokaźna kwota.

Gdzie w Gorzowie jest najdrożej? Prym niestety wiodą stacje markowe, ale rekordy w ostatnich dniach pobija Orlen. Jeszcze kilka dni temu na tych stacjach paliwo kosztowało 5,60-5,69. Dziś cena dobija do prawie 5,80 zł. Jedynym wyjątkiem w Gorzowie jest stacja tej sieci na Podmiejskiej (5,76/litr) oraz na Walczaka (5,69/litr). Nawet do tej pory najdroższe stacje, np. BP przy Grobla czy Kasprzaka oraz Shell nie zdążyły podnieść tak drastycznie cen.

Najtaniej w środowe przedpołudnie było na stacji Faraon, GT-R i Intermarche. Tam ceny paliw oscylowały wokół 5,41-5,45 za litr. 

Skąd takie wysokie ceny paliw? Jak donosi branżowy portal e-petrol.pl, na początku mijającego tygodnia w hurtowych cennikach krajowych producentów paliw zanotowaliśmy nowe tegoroczne rekordy. Benzyna bezołowiowa 95 kosztowała ponad 4500 zł/metr sześcienny a notowania diesla przekroczyły poziom 4300 zł/metr sześcienny. Kolejne dni przyniosły nieznaczną spadkową korektę i dzisiaj metr sześcienny 95-oktanowej benzyny kosztuje w rafineriach średnio 4475,40 zł, a olej napędowy jest wyceniany przez producentów na 4256,60 zł/metr sześcienny.

Trendy na gorzowskim rynku paliw według portalu gorzowianin.com

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości