• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ulica Kombatantów będzie jednokierunkowa. Znamy organizację ruchu na czas remontu

9 lipca 2021, 14:40, mk
fot. archiwum
Już w najbliższy poniedziałek kierowcy jadący ulicą Kombatantów muszą liczyć się z utrudnieniami. Na początku wymieniane będą krawężniki. Ta operacja potrwa do końca lipca. Dopiero po zakończeniu prac przy krawężnikach, cała ulica Kombatantów zostanie wyłączona z ruchu.

Jaki informuje Miejski Inżynier Ruchu, roboty będą realizowane przy zamknięciu wyłącznie połowy jezdni, w związku z tym na remontowanym odcinku wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy; od Galerii Feeria w kierunku ulicy Bora Komorowskiego.

W czasie prac nie będzie możliwości wjazdu w ul. Kombatantów od strony ul. Grota – Roweckiego/Armii Krajowej. W związku z powyższym wyznaczone zostaną objazdy. Objazd do ul. Górczyńskiej i Okulickiego wyznaczony zostanie przez ul. Szarych Szeregów do ul. Okulickiego.

Z trasy objazdu korzystać będą również autobusy MZK (dotyczy linii, które korzystały dotychczas z ul. Kombatantów np. 104, 114, 125, 132).

Dodatkowy objazd lokalny wyznaczony zostanie przez ul. Armii Krajowej i Kutrzeby. W trakcie prac wykonawca zobowiązany jest minimalizować utrudnienia w dojeździe do nieruchomości i obiektów zlokalizowanych przy ul. Kombatantów np. kompleksu garażowego.

Na remontowanym odcinku ul. Kombatantów wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz oznakowanie ostrzegawcze o robotach wraz z odpowiednimi urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawca przewiduje, że wymiana krawężników realizowana będzie do końca lipca. Po ich zakończeniu prowadzone będą prace związane z frezowaniem istniejącej nawierzchni, regulacją urządzeń związanych z infrastrukturą podziemną oraz ułożenie warstw bitumicznych (etap 2). Prace te prowadzone będą przy zamknięciu całościowym jezdni.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości