Wiadomości

Ulica Kombatantów będzie jednokierunkowa. Znamy organizację ruchu na czas remontu

9 lipca 2021, 14:40, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Już w najbliższy poniedziałek kierowcy jadący ulicą Kombatantów muszą liczyć się z utrudnieniami. Na początku wymieniane będą krawężniki. Ta operacja potrwa do końca lipca. Dopiero po zakończeniu prac przy krawężnikach, cała ulica Kombatantów zostanie wyłączona z ruchu.

Jaki informuje Miejski Inżynier Ruchu, roboty będą realizowane przy zamknięciu wyłącznie połowy jezdni, w związku z tym na remontowanym odcinku wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy; od Galerii Feeria w kierunku ulicy Bora Komorowskiego.

W czasie prac nie będzie możliwości wjazdu w ul. Kombatantów od strony ul. Grota – Roweckiego/Armii Krajowej. W związku z powyższym wyznaczone zostaną objazdy. Objazd do ul. Górczyńskiej i Okulickiego wyznaczony zostanie przez ul. Szarych Szeregów do ul. Okulickiego.

Z trasy objazdu korzystać będą również autobusy MZK (dotyczy linii, które korzystały dotychczas z ul. Kombatantów np. 104, 114, 125, 132).

Dodatkowy objazd lokalny wyznaczony zostanie przez ul. Armii Krajowej i Kutrzeby. W trakcie prac wykonawca zobowiązany jest minimalizować utrudnienia w dojeździe do nieruchomości i obiektów zlokalizowanych przy ul. Kombatantów np. kompleksu garażowego.

Na remontowanym odcinku ul. Kombatantów wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz oznakowanie ostrzegawcze o robotach wraz z odpowiednimi urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawca przewiduje, że wymiana krawężników realizowana będzie do końca lipca. Po ich zakończeniu prowadzone będą prace związane z frezowaniem istniejącej nawierzchni, regulacją urządzeń związanych z infrastrukturą podziemną oraz ułożenie warstw bitumicznych (etap 2). Prace te prowadzone będą przy zamknięciu całościowym jezdni.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości