Wiadomości

Będzie spory poślizg przy rozbudowie DK22 w Gorzowie [zdjęcia]

11 lipca 2021, 20:15
fot. Anna Kluwak
Nie mamy dobrych wiadomości jeżeli chodzi o kolejną miejską inwestycję w Gorzowie. Rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego zostanie zakończona z co najmniej sześciomiesięcznym poślizgiem. Wszystko przez to, że wykonawca natrafił na kolizję z sieciami podziemnymi przy ul. Walczaka.

Jeżeli chodzi o inwestycje drogowe w Gorzowie, to łatwiej jest wymienić te, które zostały zakończone w terminie, niż te które zostały ukończone z kilkumiesięcznym już nawet kilkunastomiesięcznym poślizgiem. Wielu gorzowian, kiedy informuje się o kolejnych, nowych inwestycjach w mieście, ironizuje że na pewno będą miały opóźnienie, bo to już powoli staje się standardem.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Poślizg będzie miała również rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego, którą zajmuje się firma Budomex S.A. za 73 mln 998 tys. zł. Według umowy, dwupasmowaDK22 miała być gotowa do stycznia 2022 roku. Jednak już teraz wiadomo, że inwestycja będzie miała co najmniej sześć miesięcy poślizgu. To oznacza, że dwupasmowa DK22 powinna być gotowa w połowie 2022 roku. 

Powód? Rozbudowa ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego odbywa się w formule "zaprojektuj i wybuduj", więc wykonawca odkrywa co jest pod ziemią, dopiero w momencie prowadzonych prac. Niestety firma Budomex S.A. natknęła się przy ul. Walczaka na kolizje sieci uzbrojenia podziemnego. Dlatego też porządkowanie sytuacji związanej z tymi sieciami, przeprojektowanie i właściwe wykonanie ich przebiegu spowoduje, że potrzeba będzie na to zdecydowano więcej czasu. Na opóźnienie prac wpłynęło również odkrycie starego cmentarza przy ul. Walczaka, co wymagało przeprowadzenie dodatkowych badań archeologicznych.

Fotoreportaż


1/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

1/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

2/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

2/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

3/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

3/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

4/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

4/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

5/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

5/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

6/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

6/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

7/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

7/7 Remont DK22 - ulica Zawackiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości