• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kiedy w końcu przejedziemy dwupasmową ul. Myśliborską?

6 lipca 2021, 17:17
fot. Anna Kluwak
Przebudowa ul. Myśliborskiej została zakończona z 7-miesięcznym poślizgiem. Chociaż dwupasmowa droga jest gotowa, to wciąż nie została w pełni otwarta dla kierowców, chociaż miało to nastąpić najpóźniej w piątek 2 lipca. Sprawdziliśmy dlaczego.

Rozbudową ul. Myśliborskiej do dwóch pasów od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą zajmowała się firma Budomex S.A. za kwotę 17,8 mln zł. Cała inwestycja miała zostać zakończona do 23 listopada 2020 roku, jednak wykonawca już kilkukrotnie składał wniosek o wydłużenie terminu prac i według ostatniego aneksu do umowy – miał czas do 30 czerwca.

Ten termin został dotrzymany i wszystkie prace przy rozbudowie ul. Myśliborskiej zostały zakończone w czerwcu. Tym samym dwupasmowa droga miała zostać otwarta dla kierowców najpóźniej w piątek 2 lipca. Tak wynikało z zapowiedzi wykonawcy i miasta. 

Jednak minęło już kilka dni, a kierowcy jak jeździli jednym pasem, tak nadal jeżdżą, chociaż tuż obok druga nitka drogi jest gotowa. Dlatego też coraz więcej osób dopytuje się co z otwarciem ul. Myśliborskiej i kiedy w końcu droga będzie w pełni przejezdna. Zwróciliśmy się z tymi pytaninami do Urzędu Miasta Gorzowa.

- Droga jest gotowa, inwestycja zakończona. Czekają ją teraz odbiory techniczne. Aby mogła być użytkowana już teraz konieczne jest pozwolenie Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Miasto zwróciło się o wydanie takiego pozwolenia – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że ul. Myśliborska może zostać oddana do użytku np. już jutro lub dopiero za tydzień. Konkretów póki co brak.

Prace są natomiast cały czas prowadzone przy ul. Szczecińskiej od ronda na skrzyżowaniu z ul. Dobrą do węzła S3, gdzie wykonawca zajmuje się likwidacją zwężki po zjeździe z ronda.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości