Wiadomości

Monitoring na Kozaczej Górze? To pomysł radnego

6 lipca 2021, 18:06
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Radny Robert Surowiec zwrócił się do prezydenta Jacka Wójcickiego z interpelacją w sprawie montażu kamer monitoringu na punkcie widokowym na Kozaczej Górze. Wszystko przez to, że teren jest niszczony i zanieczyszczany. Niestety, już w ubiegłym roku miasto tłumaczyło, że nie ma takiej możliwości.

Punkty widokowe w parku Siemiradzkiego zostały wyremontowane w ramach rewitalizacji parku, która kosztowała miasto ponad 6,5 mln zł. Prace zakończyły się pod koniec stycznia 2020 roku, a punkt przy Schodach Donikąd oraz na Kozaczej Górze zyskały nowy blask. Niestety co jakiś czas są niszczone, o czym informowaliśmy na portalu gorzowianin.com zarówno w maju jak i we wrześniu 2020 roku.

Już wtedy pojawiły się głosy mieszkańców, aby w parku Siemiradzkiego zamontować kamery monitoringu. Teraz o to samo wnioskuje radny Robert Surowiec. Właśnie zwrócił się w tej sprawie z interpelacją do prezydenta Gorzowa. - Zwracam się z prośbą o zamontowanie monitoringu na Kozaczej Górze, gdzie wielu spacerujących mieszkańców narzeka w szczególności na grupki młodzieży, która dewastuje teren dookoła i pozostawia wiele nieczystości po swoich spotkaniach. Coraz więcej mieszkańców naszego miasta boi się tam chodzić, ponieważ młodzież w większości przypadków jest agresywna i wulgarna. Szczególnie boją się osoby starsze i pary z małymi dziećmi, które chcą podziwiać piękne widoki i uciec od zgiełku - pisze w swojej interpelacji Robert Surowiec, radny Koalicji Obywatelskiej.

Niestety nic z tego nie będzie, bo miast już w ubiegłym roku tłumaczyło, że z uwagi na brak możliwości teletechniczne nie da się tego zrobić. - Nie wszędzie da się zainstalować kamery monitoringu. Niestety tego punktu widokowego nie da się objąć stałym dozorem, więc możemy tylko prosić o odpowiedzialność młodych ludzi – tłumaczył jeszcze w ubiegłym roku Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast obecnie trwają prace przy montażu kamer monitoringu miejskiego, który zostanie uruchomiony jesienią. 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości