• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Poważne usterki w autobusach, którym dzieci miały jechać na wakacje

5 lipca 2021, 13:24
fot. KMP Gorzów
Autobusy podstawione przez przewoźników, którymi dzieci miały jechać na wakacje były niesprawne. Zgniła rama, wycieki z silnika, uszkodzone oświetlenie, pęknięta szyba czy niesprawne awaryjne otwieranie drzwi to usterki, które mogły wpłynąć na bezpieczeństwo przewożonych dzieci. Policjanci podczas kontroli nie zezwolili na podróż dwoma autobusami. Dopiero stan trzeciego nie budził żadnych zastrzeżeń i dzieci mogły bezpiecznie pojechać w podróż.

W miniony weekend gorzowscy policjanci przeprowadzili 12 kontroli autobusów, którymi dzieci miały udać się na wakacyjny wyjazd. Podczas dwóch z nich funkcjonariusze ruchu drogowego znaleźli usterki i braki, które wpływały na bezpieczeństwo młodych uczestników wycieczki.

- W sobotę 3 lipca policjanci w pierwszym podstawionym autokarze zauważyli pęknięta szybę, wycieki oleju i problem z zawieszeniem. W kolejnym niesprawne oświetlenie i braki w wyposażeniu. Były to usterki niemożliwe do naprawienia w krótkim czasie. Dopiero trzeci pojazd mógł zabrać dzieci – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji 

Podobne sytuacja miała miejsce w niedzielę 4 lipca. W autobusie były problemy z awaryjnym otwieraniem drzwi, a kolejny miał zgniłą ramę. W tym przypadku także dopiero do trzeciego pojazdu mogły wsiąść dzieci. 

- Rodzice cieszyli się, że ich pociechy nie pojechały uszkodzonymi autobusami. Kontrole autobusów można zgłaszać policjantom z wyprzedzeniem. Wizyta funkcjonariuszy da pewność, że dzieci wsiadły do sprawnego pojazdu. Policjanci na miejscu sprawdzą nie tylko stan techniczny i wyposażenie autokaru, ale także stan trzeźwości kierowcy i jego uprawnienia. Pozytywne zaliczenie wszystkich tych elementów jest podstawą bezpiecznej podróży – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości