Wiadomości

Dwóch mężczyzn włamało się do kościoła. Chcieli ukraść kielichy i monstrancję

30 czerwca 2021, 12:09
fot. Sutterstock
W nocy z wtorku na środę doszło do włamania do kościoła w Lubiszynie koło Gorzowa. Złodzieje próbowali ukraść kielichy oraz monstrancję. Policję o zdarzeniu poinformował jeden z mieszkańców. Udało zatrzymać się jednego z mężczyzn, drugi uciekł.

Do portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka, która poinformowała nas, że w nocy z wtorku 29 czerwca na środę 30 czerwca doszło do włamania w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubiszynie.

- Potwierdzam, że dzisiaj w nocy doszło do włamania w kościele. Na ten moment nie udzielamy informacji na temat tego zdarzenia. Policjanci kryminalni pracują nad sprawą – komentuje krótko Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, do kościoła włamało się dwóch mężczyzn. Weszli do środka od strony zakrystii, ale nie zdołali się dostać do ołtarza. Wszystko przez to, że zostali zauważeni przez jednego z mieszkańców, który wezwał na miejsce policję. Jeden z mężczyzn został zatrzymany, drugi zdążył uciec. Złodzieje chcieli ukraść kielichy i monstrancję.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości