Pędził motocyklem 100 km/h przez ul. Kobylogórską

28 czerwca 2021, 17:50
fot. KMP Gorzów
W miniony weekend policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali trzech motocyklistów – jeden z nich pędził ul. Kobylogórską 100 km/h, natomiast dwaj pozostali nie posiadali uprawnień do kierowania jednośladami. Policja zapowiada częste kontrole motocyklistów podczas wakacji.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Miejskiej w Gorzowie pełnią służbę na motocyklach, które doskonale sprawdzają się w mieście. Policjanci z ich pomocą kontrolują motocyklistów, których zwłaszcza w okresie wakacji nie brakuje.

W piątek 25 czerwca, policjanci zatrzymali 32-letniego motocyklistę, który pędził jednośladem aż 100 km/h przez ul. Kobylogórską na gorzowskim Zakanalu. Jak relacjonowali świadkowie, mężczyzna miał „popisywać się” swoją jazdą na motocyklu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, kiedy ten kierował się w stronę ul. Kasprzaka. 32-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. 

Również w piątek funkcjonariusze zatrzymali przy ul. Okulickiego motocyklistę, który nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. - Kiedy 33-letni kierujący zauważył policjantów zaczął wykonywać nerwowe ruchy. Szybko okazało się, dlaczego tak często oglądał się za siebie. Z jego dokumentu wynikało, że mógł kierować wieloma typami pojazdów, ale kategorii na motocykle dotychczas nie zrobił – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Z kolei w sobotę 26 czerwca, policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali kolejnego kierującego motocyklem, który w ogóle nie powinien na niego wsiadać. 28-latek nie posiadał prawa jazdy na motocykl. Obaj mężczyźni, którzy poruszali się motocyklami bez uprawnień, zostali ukarani mandatami.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości