Wiadomości

Pędził motocyklem 100 km/h przez ul. Kobylogórską

28 czerwca 2021, 17:50
fot. KMP Gorzów
W miniony weekend policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali trzech motocyklistów – jeden z nich pędził ul. Kobylogórską 100 km/h, natomiast dwaj pozostali nie posiadali uprawnień do kierowania jednośladami. Policja zapowiada częste kontrole motocyklistów podczas wakacji.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Miejskiej w Gorzowie pełnią służbę na motocyklach, które doskonale sprawdzają się w mieście. Policjanci z ich pomocą kontrolują motocyklistów, których zwłaszcza w okresie wakacji nie brakuje.

W piątek 25 czerwca, policjanci zatrzymali 32-letniego motocyklistę, który pędził jednośladem aż 100 km/h przez ul. Kobylogórską na gorzowskim Zakanalu. Jak relacjonowali świadkowie, mężczyzna miał „popisywać się” swoją jazdą na motocyklu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, kiedy ten kierował się w stronę ul. Kasprzaka. 32-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. 

Również w piątek funkcjonariusze zatrzymali przy ul. Okulickiego motocyklistę, który nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. - Kiedy 33-letni kierujący zauważył policjantów zaczął wykonywać nerwowe ruchy. Szybko okazało się, dlaczego tak często oglądał się za siebie. Z jego dokumentu wynikało, że mógł kierować wieloma typami pojazdów, ale kategorii na motocykle dotychczas nie zrobił – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Z kolei w sobotę 26 czerwca, policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali kolejnego kierującego motocyklem, który w ogóle nie powinien na niego wsiadać. 28-latek nie posiadał prawa jazdy na motocykl. Obaj mężczyźni, którzy poruszali się motocyklami bez uprawnień, zostali ukarani mandatami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości