Wiadomości

Ceny paliw rosną w oczach. Na gorzowskich stacjach jest drogo

28 czerwca 2021, 11:08, Marcin Kluwak
Wakacyjne drenowanie kieszeni kierowców rozpoczęte. Ci, którzy dużo jeżdżą samochodem, już zdążyli zauważyć, że cyferki na pylonach przy stacjach paliw zmieniają się praktycznie codziennie. Już teraz za benzynę 95 przy dystrybutorach płacimy najwięcej od lata 2014 roku.

Drogie noclegi, wysokie ceny jedzenia i napojów. Wakacyjny wyjazd w tym roku będzie nas słono kosztować, ale nad morze, czy w góry musimy czymś dojechać. Własny samochód to zapewne bardzo dobry pomysł, ale i tu musimy głębiej zajrzeć do kieszeni. Ceny paliw od kilku dni rosną w zastraszającym tempie.

W okresie między 28 czerwca i 4 lipca 2021 spodziewamy się, że benzyna 98-oktanowa kosztować będzie 5,68-5,80 zł/l, a odmiana 95-oktanowa będzie sprzedawana w cenie 5,38-5,49 zł/l. W przypadku oleju napędowego także przewidywane są zmiany o charakterze zwyżkowym - przewidujemy, że ulokują się w przedziale 5,28-5,39 zł/l. Jeśli chodzi o autogaz, cena średnia znajdzie się w kolejnym tygodniu między 2,27 i 2,34 zł/l – wylicza ogólnopolski portal branżowy e-petrol.pl

A jak to wygląda na naszych stacjach benzynowych? Tutaj z pomocą przychodzi porównywarka cen na portalu gorzowianin.com. W zakładce PALIWA znajdziecie najbardziej aktualne ceny z gorzowskiego rynku paliw. Możemy tam wyczytać, że na najtańszej w Gorzowie stacji paliw, czyli przy markecie Intermarche, cena 1 litra benzyny bezołowiowej kosztuje już 5 zł 32 grosze! Jeszcze dwa tygodnie temu, za to samo paliwo płaciliśmy kilkanaście groszy mniej. Najdrożej w Gorzowie obecnie jest na stacji Shell na Kasprzaka, tam w sobotę – 26 czerwca, litr benzyny bezołowiowej 95 oktanowej kosztował 5 zł 63 grosze.

Ceny wciąż będą wędrować do góry, bo oprócz tradycyjnych, przedwakacyjnych podwyżek związanych z dużym popytem, również na rynku międzynarodowym mamy wyraźną zwyżkę cen - sięgają one już 75 USD za baryłkę i z tego powodu zapewne także na nasze stacje w kolejnych dniach docierać będą wyższe ceny. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości