• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec z ogromnymi korkami w drodze nad morze. Newralgiczny węzeł w pełni przejezdny

25 czerwca 2021, 10:22, mk
foto: SOS Pomoc Drogowa
Wybieracie się nad morze? Mamy dla Was bardzo dobrą informację. Od środy bez większych utrudnień przejedziecie drogą S3 w kierunku Świnoujścia. Ruch przy węźle Kijewo, gdzie do tej pory tworzyły się kilometrowe korki, został otwarty na wszystkich pasach.

Pięć, siedem a czasami nawet 10 kilometrów musieli stać w korku kierowcy, którzy podróżowali na trasie S3/A6 w kierunku morza. Autostrada przy węźle Kijewo była zwężona do jednej jezdni, po jednym pasie w każdą stronę od kwietnia. To właśnie było główną przyczyną ogromnych korków, które pojawiały się, gdy tylko wzmagał się ruch w kierunku wybrzeża. Nie pomagały apele o korzystanie z tras alternatywnych. Niczego nieświadomi kierowcy pchali się w największe zatory.

Na okres wakacyjny, alby nieco ulżyć kierowcom, drogowcy otworzyli wszystkie cztery pasy w obu kierunkach. - Ruch już na pewno będzie znacznie płynniejszy, natomiast trzeba pamiętać, że to jest cały czas przejazd przez plac budowy, są ograniczenia prędkości, na pewno w okresie wzmożonego ruchu weekendowego, pewne spowolnienia są możliwe, natomiast takich dużych wielokilometrowych zatorów być nie powinno - mówi w rozmowie z PR Szczecin rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji, Mateusz Grzeszczuk.

Na newralgicznym odcinku drogowcy ograniczyli prędkość do 50 km/h. Pełne otwarcie nie potrwa długo. By dokończyć prace jezdnia będzie ponownie ograniczona do jednej jezdni na początku września. Wszystkie prace mają zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości