• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

O krok od tragedii. Kto rozpoznaje kierowcę opla? [film]

20 czerwca 2021, 13:54
W sobotnie popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 130 z Wysokiej do Gorzowa omal nie doszło do tragedii. Kierujący osobowym oplem wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym volkswagenie. Kobieta kierująca volkswagenem golfem w ostatniej chwili ominęła opla, który wjechał na skrzyżowanie bez zatrzymania się. Świadkowie tego zdarzenia proszą o pomoc w rozpoznaniu kierowcy, który po niebezpiecznej sytuacji odjechał z miejsca zdarzenia.

Portal gorzowianin.com otrzymał nagranie, które mrozi krew w żyłach. Wszystko działo się w sobotę 19 czerwca przed godz. 17 na drodze wojewódzkiej nr 130 z Wysokiej do Gorzowa, a dokładnie na skrzyżowaniu z drogą na Lubno i Marwice. 

- Przez takie właśnie zachowania, na drogach giną niewinni ludzie -podkreśla czytelnik od którego otrzymaliśmy film z samochodowego wideorejestratora. Na nagraniu widać, jak samochód z zamontowaną kamerą jedzie za osobowym volkswagenem golfem i kiedy auta zbliżają się do skrzyżowania, od strony Lubna z podporządkowanej drogi wyjeżdża kierujący oplem, który nawet nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem. Kierowca opla po prostu wjeżdża na skrzyżowanie i próbuje skręcić w lewo, chociaż widoczność jest tam bardzo dobra i niemożliwe jest, aby nie widział nadjeżdżających z lewej strony aut.

Kobieta kierująca volkswagenem golfem w ostatniej chwili unika zdarzenia z oplem i zjeżdża na przeciwległy pas. Natomiast kierowcy opla zgasł silnik. Po krótkiej chwili odjeżdża z miejsca zdarzenia w kierunku Gorzowa. Z kolei kierująca volkswagenem zatrzymuje się tuż za skrzyżowaniem i podjeżdża do niej kierowca, który miał zamontowany w swoim aucie wideorejestrator.  Jak się okazało, w volkswagenie oprócz kobiety podróżowała również jej 10-miesięczna córka.

 Jednak aż strach pomyśleć, jak mogłoby się to skończyć, gdyby z naprzeciwka jechał inny samochód osobowy lub ciężarówka. Wówczas kierująca golfem wraz ze swoją córeczką mogłaby nawet zginąć, przez bezmyślność innego kierowcy, który wymusił pierwszeństwo przejazdu. Dlatego też świadkowie tego zdarzenia proszą, aby pomóc w zidentyfikowaniu kierowcy opla. Sprawa została również zgłoszona na policję.

Warto przypomnieć, że chociaż na skrzyżowaniu jest bardzo dobra widoczność, to często dochodzi tam do wypadów, również tych śmiertelnych.

- "Tragedia pod Gorzowem. Zginęły dwie osoby"

"Poważny wypadek pod Gorzowem"


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości