Wiadomości

Powrót z weekendu. Jaka sytuacja na S3/A6?

20 czerwca 2021, 12:29
Niedziela to czas powrotów z weekendowych wypadów nad morze i w góry. Zbieramy dla Was najważniejsze informacje z dróg. Monitorujemy ekspresową „trójkę”, autostradę A6 oraz drogi alternatywne. Informujemy, gdzie są korki i jak bezpiecznie dojechać do domu.

godz. 16:50 Alternatywa do korka na S3/A6 to zjazd przez Kliniska, później przez Pucice, Załom i Lubczyńską. Na rondzie przy stacji Avia skręcamy w lewo i tam dojeżdżamy do S3. Wyjeżdżamy 800 metrów przed robotami drogowymi, które powodują obecny zator. W Pucicach dość spory ruch przy skrzyżowaniu, ale to wciąż szybciej niż samą S3. Można też pojechać na wspomnianym rondzie prosto i ulicą Goleniowską dojechać do Pomorskiej a tam już prosto do węzła Kijewo, czyli skrzyżowania DK10 i S3.

godz. 16:40 Tłoczno zaczyna się robić na DW106 w Stargardzie. Coraz większy ruch samochodów sprawia, że przejazd obwodnicą Stargardu może być nieco wydłużony. Wyraźnie więcej samochodów jest też przed samymi Pyrzycami - także w ciągu DW106. Więcej samochodów też w centrum Pyrzyc. Ale to wciąż nic w porównaniu z korkiem na S3.

godz. 16:30 Na S3/A6 od morza korek - samochody zwalniają już na wysokości skrzyżowania z drogą DW142 (popularna Chociwielka). Zator jest na odcinku około 7,5 kilometra - czas przejazdu około 40-50 minut.  

godz. 14:40: Drogi alternatywne wciąż przejezdne. W Pyrzycach w samym centrum robi się nieco tłocznej, wzmożony ruch obserwujemy między rondami w mieście (DW106). Na drogach wjazdowych do pozostałych miejscowości na DW106 również jest większy ruch, ale nie tworzą się zatory drogowe.

godz. 14:20: Zator drogowy na drodze S3 ma około 7,5 kilometra od węzła Kijewo. Ten odcinek kierowcy pokonają w 40 minut. 

godz. 13:10 Trasy alternatywne znad morza są przejezdne. Nie ma nigdzie korków.

Trasy alternatywne znad morza:

- od Dziwnówka drogą 107 przez Kamień Pomorski. Później drogą 106 przez Golczewo, Nowogard, Maszewo, Stargard, Pyrzyce do trasy S3.

- od strony S3 zjeżdżamy za Goleniowem na Rurzycę i dalej jedziemy drogami lokalnymi przez Kliniska Wielkie, Pucice (tu może być też mały korek) Zatom, Prawobrzeże (dzielnica Szczecina) i Goleniowską i Pomorską dojeżdżamy do DK10, i na węźle Kijewo wjeżdżamy z powrotem na S3

Godz. 12:30 Ruch znad morza coraz większy. Kierowcy jadący S3 w kierunku Szczecina/Gorzowa Wielkopolskiego stoją tuż za Rzęśnicą, dokładnie za skrzyżowaniem z DW142. Korek oczywiście do węzła Kijewo, ma już niewiele ponad 7 kilometrów. Czas przejazdu tego odcinka to obecnie około 45 minut.

godz. 12:00 Rozpoczęły się powroty znad morza. Na szczęście po wczorajszym zdarzeniu na A6/S3 w okolicach węzła Podjuchy nie ma już śladu. Służby pracowały na miejscu do późnych godzin nocnych, aby udrożnić ruch na tym odcinku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości