Wiadomości

Powrót z weekendu. Jaka sytuacja na S3/A6?

20 czerwca 2021, 12:29
Niedziela to czas powrotów z weekendowych wypadów nad morze i w góry. Zbieramy dla Was najważniejsze informacje z dróg. Monitorujemy ekspresową „trójkę”, autostradę A6 oraz drogi alternatywne. Informujemy, gdzie są korki i jak bezpiecznie dojechać do domu.

godz. 16:50 Alternatywa do korka na S3/A6 to zjazd przez Kliniska, później przez Pucice, Załom i Lubczyńską. Na rondzie przy stacji Avia skręcamy w lewo i tam dojeżdżamy do S3. Wyjeżdżamy 800 metrów przed robotami drogowymi, które powodują obecny zator. W Pucicach dość spory ruch przy skrzyżowaniu, ale to wciąż szybciej niż samą S3. Można też pojechać na wspomnianym rondzie prosto i ulicą Goleniowską dojechać do Pomorskiej a tam już prosto do węzła Kijewo, czyli skrzyżowania DK10 i S3.

godz. 16:40 Tłoczno zaczyna się robić na DW106 w Stargardzie. Coraz większy ruch samochodów sprawia, że przejazd obwodnicą Stargardu może być nieco wydłużony. Wyraźnie więcej samochodów jest też przed samymi Pyrzycami - także w ciągu DW106. Więcej samochodów też w centrum Pyrzyc. Ale to wciąż nic w porównaniu z korkiem na S3.

godz. 16:30 Na S3/A6 od morza korek - samochody zwalniają już na wysokości skrzyżowania z drogą DW142 (popularna Chociwielka). Zator jest na odcinku około 7,5 kilometra - czas przejazdu około 40-50 minut.  

godz. 14:40: Drogi alternatywne wciąż przejezdne. W Pyrzycach w samym centrum robi się nieco tłocznej, wzmożony ruch obserwujemy między rondami w mieście (DW106). Na drogach wjazdowych do pozostałych miejscowości na DW106 również jest większy ruch, ale nie tworzą się zatory drogowe.

godz. 14:20: Zator drogowy na drodze S3 ma około 7,5 kilometra od węzła Kijewo. Ten odcinek kierowcy pokonają w 40 minut. 

godz. 13:10 Trasy alternatywne znad morza są przejezdne. Nie ma nigdzie korków.

Trasy alternatywne znad morza:

- od Dziwnówka drogą 107 przez Kamień Pomorski. Później drogą 106 przez Golczewo, Nowogard, Maszewo, Stargard, Pyrzyce do trasy S3.

- od strony S3 zjeżdżamy za Goleniowem na Rurzycę i dalej jedziemy drogami lokalnymi przez Kliniska Wielkie, Pucice (tu może być też mały korek) Zatom, Prawobrzeże (dzielnica Szczecina) i Goleniowską i Pomorską dojeżdżamy do DK10, i na węźle Kijewo wjeżdżamy z powrotem na S3

Godz. 12:30 Ruch znad morza coraz większy. Kierowcy jadący S3 w kierunku Szczecina/Gorzowa Wielkopolskiego stoją tuż za Rzęśnicą, dokładnie za skrzyżowaniem z DW142. Korek oczywiście do węzła Kijewo, ma już niewiele ponad 7 kilometrów. Czas przejazdu tego odcinka to obecnie około 45 minut.

godz. 12:00 Rozpoczęły się powroty znad morza. Na szczęście po wczorajszym zdarzeniu na A6/S3 w okolicach węzła Podjuchy nie ma już śladu. Służby pracowały na miejscu do późnych godzin nocnych, aby udrożnić ruch na tym odcinku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości