Stary Rynek w rejonie katedry do przebudowy. Miasto znów szuka chętnych

23 czerwca 2021, 10:13
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie kolejny przetarg na przebudowę Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry. Chodzi o wymianę nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. W ramach inwestycji pojawią się również nowe ławki czy kosze na śmieci oraz zieleń. Magistrat na zgłoszenia czeka do piątku 9 lipca.

Pod koniec ubiegłego roku władze Gorzowa szukało chętnej firmy, która zajęłaby się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Jednak do przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Jak się okazało, miasto ponownie szuka wykonawcy, ponieważ właśnie ogłosiło przetarg pod nazwą „Przebudowa Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry”. Urzędnicy czekają na zgłoszenia chętnych firm do piątku 9 lipca.

Jeżeli uda się w końcu wybrać wykonawcę inwestycji, to wówczas firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się remontem istniejącej nawierzchni wraz z regulacją wysokości, wykonaniem elementów odwodnienia, przebudową odcinka ul. Obotryckiej w zakresie obramowania jezdni oraz wykonaniem elementów zieleni i małej architektury.

Chodzi tutaj przede wszystkim o rozbiórkę nawierzchni z kostki kamiennej wraz z oczyszczeniem materiału i przygotowaniem go do ponownego wbudowania. Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa. Na odcinku pomiędzy ul. Chrobrego, a wejściem głównym do katedry zostanie wykonana nowa nawierzchnia z kostki granitowej. Na pozostałym obszarze Starego Rynku nawierzchnia zostanie przebudowana przy użyciu materiału pochodzącego z rozbiórki.

Ale to nie wszystko, w ramach inwestycji mają zostać zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe oprawy oświetleniowe w nawierzchni rynku, które będą oświetlały katedrę. Na Starym Rynku pojawią się również betonowe donice z zielenią, a od strony ul. Obotryckiej zostaną posadzone dwa drzewa z gatunku kasztanowiec czerwony.

Jak się okazuje, prace zostaną podzielone na dwa etapy. Na realizację pierwszego etapu wykonawca będzie miał 10 tygodni od dnia podpisania umowy. Natomiast w przypadku drugiego etapu, 30 tygodni od dnia podpisania umowy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x