Wiadomości

Brak chętnych na przebudowę Starego Rynku

15 stycznia 2021, 13:28
fot. archiwum
Miasto szukało firmy, która zajmie się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Niestety jak się okazało, do przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Tym samym urzędnicy unieważnili postępowanie i będą musieli ogłosić nowy przetarg.

Pod koniec grudnia 2020 roku władze Gorzowa ogłosiły przetarg na "przebudowę Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry". Inwestycja miała polegać na wymianie nawierzchni na placu od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Miasto czekało na zgłoszenie chętnych firm do 13 stycznia 2021 roku.

Jak się okazało, magistrat musiał unieważnić przetarg, ponieważ w wyznaczonym terminie do urzędu nie wpłynęła żadna oferta. Tym samym miasto będzie musiało po raz kolejny rozpisać nowy przetarg. Według szacunków, inwestycja ma kosztować 885 tys. zł.

Jeżeli uda się w końcu wybrać wykonawcę inwestycji, to wówczas firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się remontem istniejącej nawierzchni wraz z regulacją wysokości, wykonaniem elementów odwodnienia, przebudową odcinka ul. Obotryckiej w zakresie obramowania jezdni oraz wykonaniem elementów zieleni i małej architektury.
Chodzi tutaj przede wszystkim o rozbiórkę nawierzchni z kostki kamiennej wraz z oczyszczeniem materiału i przygotowaniem go do ponownego wbudowania. Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa. Na odcinku pomiędzy ul. Chrobrego, a wejściem głównym do katedry zostanie wykonana nowa nawierzchnia z kostki granitowej. Na pozostałym obszarze Starego Rynku nawierzchnia zostanie przebudowana przy użyciu materiału pochodzącego z rozbiórki.

Ale to nie wszystko, w ramach inwestycji mają zostać zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe oprawy oświetleniowe w nawierzchni rynku, które będą oświetlały katedrę. Na Starym Rynku pojawią się również betonowe donice z zielenią, a od strony ul. Obotryckiej zostaną posadzone dwa drzewa z gatunku kasztanowiec czerwony.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości