Wykonawca wybrany. Budowa nowego odcinka ul. Spichrzowej ruszy w lipcu

21 czerwca 2021, 08:48
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na budowę nowego odcinka ul. Spichrzowej od od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej. Miasto w zaledwie dwa dni wybrało wykonawcę i jeszcze w czerwcu podpisze umowę. Budową nowej drogi zajmie się firma Maldrobud za kwotę 4 mln 423 tys. 365,02 zł.

Budowa nowego odcinka ul. Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej to długo zapowiadana inwestycja przez władze Gorzowa, która ma odciążyć centrum miasta i być alternatywnym objazdem. Na budowę nowego odcinka ul. Spichrzowej zostały przeznaczone 4 mln 702 tys. 203,02 zł, z czego po stronie miasta 4 mln 610 tys. 329,23 zł, a po stronie PWiK 91 tys. 873,79 zł. Co istotne, miasto otrzymało rządowe dofinansowanie w wysokości 2,7 mln zł na przebudowę ul. Spichrzowej.

Jak się okazało, rozstrzygnięcie przetargu było ekspresowe, ponieważ już po dwóch dniach od otwarcia ofert, miasto wybrało wykonawcę. Budową nowego odcinka ul. Spichrzowej zajmie się firma firma Maldrobud za kwotę 4 mln 423 tys. 365,02 zł, ponieważ złożyła najtańszą ofertę i mieściła się w budżecie. 

Miasto podpisze umowę z wykonawcą jeszcze w czerwcu. To oznacza, że pierwsze prace będą mogły ruszyć już w lipcu. Firma Maldrobud będzie miała 6 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac. To oznacza, że nowym odcinkiem ul. Spichrzowej przejedziemy najwcześniej na początku 2022 roku.

Budowa nowego odcinka ul. Spichrzowej

Wykonawca będzie miał sporo pracy, ponieważ teren inwestycji nie jest łatwy. Firma Maldrobud będzie musiała wykonać rozbiórkę istniejących elementów zagospodarowania terenu, które będą kolidowały z nową drogą oraz wyciąć drzewa i krzewy. A następnie wyrównać teren i przebudować istniejącą infrastrukturę techniczną. Ponadto do wybudowania będzie nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie.

Docelowo nowy odcinek ul. Spichrzowej będzie drogą podporządkowaną, a pierwszeństwo będą miały pojazdy jadące ul. Hejmanowską w stronę mostu Staromiejskiego i odwrotnie. Wzdłuż nowej drogi zostanie wybudowanych 71 miejsc postojowych, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Miejsca postojowe będą zlokalizowane również w okolicach przystanku kolejowego Gorzów Wielkopolski Wschodni.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości