• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Apelacja w sprawie brutalnego ataku maczetą. Sąd podtrzymał wyrok

22 czerwca 2021, 14:28
fot. Lubuska policja
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie ataku maczetą do którego doszło dwa lata temu na os. Górczyn. Sąd podtrzymał wyrok pierwszej instancji i oskarżony Adrian D. za brutalny atak maczetą trafi do więzienia na 11 miesięcy. Ponadto mężczyzna ma zakaz zbliżania się do swoich ofiar przez dwa lata.

W kwietniu 2021 roku zapadł wyrok w sprawie brutalnego ataku maczetą na dwóch mężczyzn, do którego doszło w sierpniu 2019 roku. Adrian D. na jednym z parkingów przy ul. Szarych Szeregów zaatakował brutalnie maczetą dwóch mężczyzn. Jak się okazało, tłem całego zajścia były prywatne porachunki, ponieważ napastnik oraz ofiary znały się. Wobec mężczyzn toczyło się zupełnie inne postępowanie, gdzie osoby pokrzywdzone występowały jako podejrzani, natomiast zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył właśnie Adrian D.

Atak maczetą był brutalny. Jeden z mężczyzn podczas próby osłonienia głowy został uderzony maczetą w lewe ramię, przez co doznał rany ciętej przedramienia ze złamaniem kości i uszkodzeniem nerwu. Z kolei drugi z mężczyzn został uderzony maczetą w plecy w okolice lewej łopatki, co spowodowało u niego obrażenia w postaci rany ciętej okolicy pleców po stronie lewej. Ponadto Adrian D. groził swoim ofiarom pozbawieniem życia. 

Sprawca odpowiadał za uszkodzenie ciała oraz kierowanie gróźb karalnych, za co groziła kara do 5 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Gorzowie uznał oskarżonego Adriana D. winnym popełnienia zarzucanych mu czynów i wymierzył mu karę łączną 11 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto orzekł wobec oskarżonego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość nie mniejszą niż 100 m na okres 2 lat. Ponadto sąd zasądził od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonych nawiązki. Na rzecz pierwszego mężczyzny kwotę 8 tys. zł, a na rzecz drugiego 1 tys. zł. 

Od tego wyroku odwołali się pokrzywdzeni mężczyźni, ponieważ uważali, że nie jest on sprawiedliwy i chcieli wyższej kary dla 34-letniego Adriana D. W miniony piątek 18 czerwca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie odbyła się rozprawa apelacyjna w tej sprawie. 

- Sąd Okręgowy w Gorzowie utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Gorzowie. To oznacza, że Adrian D. Trafi do więzienia na 11 miesięcy oraz ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych przez 2 lata. Musi również zapłacić zasądzone nawiązki na rzecz mężczyzn. Wyrok jest prawomocny – mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości