Wiadomości

Brutalne zabójstwo Kristiny w pralni. Policjanci jednak staną przed sądem w Gorzowie

15 czerwca 2021, 18:01, ak
fot. archiwum
Trzej policjanci z II komisariatu w Gorzowie nie dopełnili swoich obowiązków w związku ze sprawą Kristiny, która została brutalnie zabita w pralni. Dlatego też do Sądu Rejonowego w Gorzowie został skierowany akt oskarżenia w tej sprawie. Jednak gorzowski sąd zwrócił się do Sądu Najwyższego o rozważenie możliwości przekazania sprawy innemu sądowi. Jednak Sąd Najwyższy odmówił i proces policjantów odbędzie się przed Sądem Rejonowym w Gorzowie.

We wrześniu 2019 roku doszło do brutalnego zabójstwa w pralni przy ul. Owczej na gorzowskim Zawarciu. Paweł R. strzelił z broni czarnoprochowej prosto w głowę swojej byłej dziewczyny Kristiny. Kobieta zginęła na miejscu, a zabójcę ścigała policja, zarówno Polska, jak i Niemiecka. To właśnie na terenie Niemiec doszło do próby zatrzymania mężczyzny, podczas której Paweł R. został zastrzelony przez niemieckich policjantów.

Po brutalnym zabójstwie Kristiny ruszyło śledztwo, które prowadziła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Wszystko przez to, że Kristina jeszcze w czerwcu 2019 roku złożyła zawiadomienie na policji przeciwko Pawłowi R. w sprawie złośliwego nękania. Policjanci zakwalifikowali to zgłoszenie jako wykroczenie, a nie jako przestępstwo pod kątem gróźb karalnych. Z kolei w poniedziałek 2 września, czyli 9 dni przed zabójstwem Sąd Rejonowy w Gorzowie uznał Pawła R. za winnego i wymierzył mu grzywnę w wysokości 500 zł.

W wyniku śledztwa, w styczniu 2021 roku Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła zarzuty trzem policjantom z II komisariatu w Gorzowie i skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gorzowie. Policjanci zostali oskarżeni o niedopełnienie obowiązków z artykułu 231 kodeksu karnego, za co grozi do 3 lat więzienia. Chodzi tutaj o policjanta, który prowadził sprawę Kristiny, a także komendanta i zastępcę II komisariatu.

Natomiast w kwietniu 2021 roku Sąd Rejonowy w Gorzowie zwrócił się z wnioskiem do Sądu Najwyższego o  rozważenie możliwości  przekazania sprawy innemu sądowi równorzędnemu. Gorzowski sąd tłumaczył, że orzekanie w tej sprawie mogłoby być odbierane jako nieobiektywne, ponieważ sąd już wydał wyrok w sprawie Kristiny i teraz musiałby rozstrzygać o zasadności uprzedniej decyzji innego sędziego z tego samego wydziału.

Sąd Najwyższy wydał właśnie decyzję w tej sprawie. - Sąd Najwyższy nie uwzględnił wniosku Sądu Rejonowego w Gorzowie  o przekazanie sprawy innemu sądowi do jej rozpoznania i zwrócił akta Sądowi Rejonowemu w Gorzowie. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie.

To oznacza, że jeszcze w tym roku w gorzowskim sądzie ruszy proces trzech policjantów, którzy są oskarżeni o niedopełnienie obowiązków. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości