Wiadomości

Przewoził busem kontrabandę, wpadł podczas rutynowej kontroli.

18 czerwca 2021, 11:00, Marcin Kluwak
foto: KMP w Gorzowie Wielkopolskim
20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych przewoził swoim busem mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Mężczyzna zatrzymali do rutynowej kontroli funkcjonariusze gorzowskiej policji. Po kontroli okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajdują się kartony z papierosami.

Policjanci już po kilku chwilach rozmowy z kierowcą mieli podejrzenie, że ma coś do ukrycia. Zachowanie i odpowiedzi wskazywały, że warto zajrzeć do przestrzeni ładunkowej mercedesa, by dokonać szczegółowej kontroli. Po jej otwarciu okazało się, że są tam kartony, a w nich nielegalne wyroby. W jednym z nich widać było papierosy bez polskich znaków akcyzy. Po kilku chwilach wiadomo było, że mowa jest tu o transporcie za kilkaset tysięcy złotych.

- Policjanci dokładnie sprawdzili pojazd. 31-letni kierowca z województwa zachodniopomorskiego został zatrzymany, a na miejsce wezwano śledczych. Po przeliczeniu okazało się, że jest tam 20 tysięcy paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia podatku to około 400 tysięcy złotych – mówi Grzegorz Jaroszewicz z KMP w Gorzowie Wielkopolskim.

Nielegalne wyroby zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie. Postępowanie prowadzą policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. 31-letni mężczyzna został przewieziony do gorzowskiej komendy, gdzie wykonywano kolejne czynności procesowe. Śledczy pracowali w kilku miejscach, by zabezpieczyć jak najwięcej śladów. Mężczyzna w czwartek został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut. Będzie odpowiadał za złamanie przepisów z kodeksu karnego skarbowego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości