Wiadomości

Jeździsz na rowerze? Kręć kilometry dla Gorzowa

16 czerwca 2021, 08:00, red
fot. Anna Kluwak
Walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski jest już na półmetku. Na czele są obrońcy tytułu z Nowej Soli, ze sporą przewagą nad Białą Podlaską. Trzecie jest Gniezno, a czwarte Puławy. Natomiast Gorzów zajmuje obecnie piąte miejsce.

Do końca czerwca trwa walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W akcji aktywnie uczestniczą 53 miasta, w tym również Gorzów. - Celem projektu Rowerowa Stolica Polski jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city w miastach. zasady są proste; rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia  – podkreśla Piotr Guszpit, dyrektor wydziału sportu Urzędu Miasta Gorzowa.

Na półmetku zmagań (stan na 16.06), na prowadzeniu niezmiennie znajduje się Nowa Sól z 7673 punktami na koncie. Na drugim miejscu Biała Podlaska – 3920 punktów, a podium zamykają Puławy – 2514 punktów. Czwarte jest Gniezno - 2471 punktów, a dopiero piąty Gorzów Wielkopolski - 1870 puntków, za nami jest natomiast Stargard - 1647 punktów. 

W Gorzowie najciekawiej zapowiada się rywalizacja grupowa. Co kilka dni mamy zmianę lidera. Widać, że Fajni Rowerzyści (179 pkt.) oraz Rowerowe Wycieczki Gorzów (176 pkt.) wzajemnie się nakręcają i napędzają całą rywalizację. Trzecia na podium to Faurecia Gorzów Bike Team.

W rywalizacji indywidualnej mamy zmianę lidera. Wśród mężczyzn na pierwsze miejsce wysunął się Mirosław Łechtański, który pokonał już 1 769,57 km, drugi jest Tomi. R. (1 597,74 km), a trzeci Waldemar Puchta (1 265,59 km). Wśród kobiet niekwestionowaną liderką jest Mariola Krzywicka, która przejechała 1 597,22 km, Jolanta Najdora z 1092,74 km jest druga, a Agata Prędkiewicz z 852,60 km trzecia.

Dla dziesięciu najlepszych kobiet i dziesięciu najlepszych mężczyzn, którzy przejadą najwięcej kilometrów dla Gorzowa zostały ufundowane specjalne rowerowe koszulki, a osoby, które znajdą się na podium, dodatkowo otrzymają vouchery do sklepu rowerowego.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości