Wiadomości

Czy w Gorzowie powstanie strefa kibica?

14 czerwca 2021, 11:38
fot. archiwum
W poniedziałek 14 czerwca zostanie rozegrany pierwszy mecz reprezentacji Polski w ramach Euro 2020. Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytywali się czy w mieście zostanie utworzona strefa kibica, aby móc wspólnie kibicować Polakom. Niestety nie mamy dobrych wiadomości. W Gorzowie nie będzie strefy kibica. Najbliższa została utworzona na rynku w Strzelcach Krajeńskich.

Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy Gorzowa, którzy dopytują się czy miasto zamierza stworzyć strefę kibica na mecze Euro 2020, tak jak miało to miejsce w 2018 roku, kiedy były rozgrywane Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. - Czy jest strefa kibica na Euro w pięknym Gorzowie? - pyta się czytelnik Kuba. - Wiecie coś czy będzie można obejrzeć mecze Polaków w plenerze? - pisze z kolei czytelnik Tomasz. 

Podczas Mistrzostw Świata 2018 strefa kibica została utworzona na nadwarciańskich błoniach, a zainteresowanie wspólnym dopingiem biało-czerwonych przerosło oczekiwania organizatorów. Namiot okazał się za mały, a wiele osób podczas meczów Polaków stało na zewnątrz. 

Zwróciliśmy się z pytaniem do Urzędu Miasta Gorzowa czy planują utworzenie strefy kibica również podczas Mistrzostw Europy. W końcu pierwszy mecz reprezentacji już w poniedziałek 14 czerwca o godz. 18 – wówczas Polska zmierzy się ze Słowacją.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla kibiców z Gorzowa. Strefa kibica w naszym mieście nie zostanie utworzona. Strefę kibica chciał utworzyć prywatny przedsiębiorca w parku Górczyńskim w Gorzowie, ale niestety ostatecznie nie doszedł do porozumienia z miastem. - Podobnie, jak w większości miast, nie zostanie u nas zorganizowana strefa kibica. Zainteresowanym organizacją takich stref przypominamy, o obowiązujących względach bezpieczeństwa i wymogach sanitarnych – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Zatem w Gorzowie mecze będzie można obejrzeć tylko w barach i restauracjach. Na wspólne kibicowanie zaprasza w poniedziałek m.in. Chillout Pub przy ul. Pocztowej, Czart Pub&Restaurant przy ul. Obrońców Pokoju czy Ósemka Bilard Bar przy ul. Mostowej – jak zapewnia właściciel, mecze będą wyświetlane na siedmiu telewizorach i rzutniku. 

Strefa kibica powstała za to na rynku w Strzelcach Krajeńskich. Tutaj będzie można obejrzeć na telebimie wszystkie mecze Polaków oraz dwa pozostałe spotkania, które będą rozgrywane tego samego dnia. W poniedziałek 14 czerwca strefa kibica w Strzelcach Krajeńskich startuje o godz. 15. Wówczas będzie można obejrzeć mecz Szkocja-Czechy, następnie o godz. 18 jest spotkanie Polska - Słowacja i na zakończenie dnia o godz. 21 starcie Hiszpanii ze Szwecją.
Oprócz samego oglądania meczów, na kibiców będzie również czekał turniej piłkarzyków czy turniej w Fifę na konsoli.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości