• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

26-latek zastrzelony w Niemczech [film i zdjęcia]

11 września 2019, 17:30, ak
https://www.facebook.com/Polizeireporter030
Zakończono policyjną obławę za 26-letnim Pawłem R., który w pralni na gorzowskim Zawarciu zabił 26-letnią obywatelkę Ukrainy. Około godz. 15.30 na terenie Niemiec tuż przed Berlinem doszło do próby zatrzymania mężczyzny, w trakcie której Paweł R. został zastrzelony przez policjantów.

Portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o tragicznym zdarzeniu do którego doszło w środę 11 września przed godz. 13 w pralni przy ul. Owczej na gorzowskim Zawarciu. 26-letni Paweł R., który znał się z 26-letnią obywatelką Ukrainy przyjechał do pralni, wszedł do środka gdzie oddał strzał prosto w głowę kobiety, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia samochodem osobowym marki mazda.

- Przybiegła do nas żona kolegi i powiedziała, że zastrzelili jakąś kobietę w prali. Do pralni wszedł mężczyzna, wyjął pistolet, strzelił w głowę kobiecie i uciekł. Ten człowiek na pewno nie jest normalny, bo takie rzeczy dzieją się tylko w amerykańskich filmach. Słyszałem, że była to Ukrainka, młoda kobieta. Próbował ją reanimować kierownik pralni, ale nie było już czego ratować, bo miała tak rozwaloną głowę. Był to strzał z bliskiej odległości – opowiada portalowi gorzowianin.com pan Sławomir, pracownik warsztatu samochodowego mieszczącego się obok pralni.

Tuż po zdarzeniu został ogłoszony alarm dla Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie i na nogi zostały postawione policyjne patrole. Na drogach wyjazdowych wyjazdowych z Gorzowa zostały ustawione blokady. Udział w poszukiwaniach brali również policyjni przewodnicy z psami, którzy podejmowali trop za napastnikiem ustalając możliwą drogę ucieczki.

Mężczyźnie udało się przedostać na terytorium Niemiec. Około godz. 15.30 brandenburscy policjanci zatrzymali do kontroli osobową mazdę w okolicach Berlina. 26-latek wysiadł z auta i miał celować bronią do funkcjonariusza niemieckiej policji. Wtedy policjant oddał strzał w kierunku mężczyzny. Paweł R. zginął na miejscu.

- Potwierdzamy, że doszło do próby zatrzymania mężczyzny przed Berlinem. Podczas zatrzymania 26-letni mężczyzna został zastrzelony przez funkcjonariusza brandenburskiej policji. Wszystko przez to, że 26-latek celował bronią w kierunku policjanta. Wtedy niemieccy funkcjonariusze oddali kilka strzałów w kierunku mężczyzny – mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci ustalają skąd mężczyzna wziął broń, którą zastrzelił 26-letnią Kristinę oraz celował nią w policjantów. Wiadomo, że Paweł R. nie miał pozwolenia na posiadanie broni. 

AKTUALIZACJA

godz. 19.45 – Jak podaje Der Tagesspiegel brandenburscy policjanci próbowali zatrzymać Pawła R. około godz. 15.30 na wschodniej cześci tzw. ringu, w kierunku północnym na wysokości zjazdu Berlin-Hellersdorf. Policjanci próbowali zatrzymać osobową mazdę, ale mężczyzna po tym jak wysiadł z samochodu wycelował bronią w kierunku funkcjonariuszy. Policjanci wielokrotnie prosili o odłożenie broni. Jak relacjonują dziennikarze Der Tagesspiegel, mężczyzna nie słuchał poleceń funkcjonariuszy i celował w nich bronią.Wówczas policjanci oddali kilka strzałów w kierunku 26-latka. Rany postrzałowe okazały się śmiertelne. Wjazd na autostardę  w kierunku północnym jest zablokowany.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

1/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

2/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

2/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

3/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

3/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

4/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

4/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

5/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

5/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

6/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

6/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

7/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

7/7 Policyjna akcja na autostradzie pod Berlinem

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości