Wiadomości

Autobusy i tramwaje MZK bez „strefy bezpieczeństwa” i limitów

15 czerwca 2021, 10:14
fot. MZK Gorzów
W sobotę 26 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej w Gorzowie. Przede wszystkim zostanie zlikwidowana „strefa bezpieczeństwa” w autobusach i tramwajach, a pasażerowie będą mogli wchodzić do pojazdów pierwszymi drzwiami. Poza tym zostaną zniesione limity dotyczące dopuszczalnej liczby pasażerów. Natomiast MZK Gorzów wprowadzi „ciepły guzik”, czyli otwieranie drzwi w pojazdach przez samych pasażerów.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że od soboty 26 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w organizacji komunikacji miejskiej, które będą dotyczyć zarówno autobusów, jak i tramwajów. Przede wszystkim zostaną zlikwidowane „strefy bezpieczeństwa” we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej, czyli specjalnie wydzielone strefy, które znajdowały się przy kierowcach i motorniczych. Tym samym pierwsze drzwi w autobusach i tramwajach zostaną ponownie udostępnione dla pasażerów.

Kolejną ważną zmianą jest to, że zostaną zniesione limity dotyczące ilości przewożonych pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej. Dopuszczone będzie przewożenie 100% pojemności danego środka transportu. Ponadto z autobusów i tramwajów oraz przystanków zostaną zdemontowane wszystkie informacje o dopuszczalnej liczbie pasażerów. Również zostaną ściągnięte informacje znajdujące się na siedzeniach wyłączonych z użytkowania.

Natomiast od 26 czerwca zostanie wprowadzony „ciepły guzik” czyli otwieranie drzwi przez pasażerów. Również zostanie uruchomiona sprzedaż biletów przez prowadzących pojazdy w przypadku awarii automatu do sprzedaży biletów.

- Należy pamiętać, iż w dalszym ciągu przy przejazdach komunikacją miejską obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa – podkreśla Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości