Wiadomości

Pociągiem nad morze (prawie) bez przesiadek

14 czerwca 2021, 10:21, Marcin Kluwak
foto: archiwum
Nasz regionalny przewoźnik uruchamia od soboty 26 czerwca bezpośrednie połączenie nad morze. Będzie można dojechać do Międzyzdrojów i Świnoujścia bez przesiadki z… Zielonej Góry. Dla gorzowian też jest alternatywa – skomunikowanie z nowym pociągiem do Kostrzyna.

Pociąg REGIO o nazwie Karsibór kursować ma w weekendy przez całe wakacje – od 26 czerwca. Z Zielonej Góry przez Kostrzyn pojedzie w kierunku wybrzeża. I to właśnie w Kostrzynie mieszkańcy Gorzowa będą mogli dołączyć do szczęśliwców z południa, którym to organizator przewozów, czyli UMWL zapewnił to bezpośrednie połączenie z popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi nad Morzem Bałtyckim.

W tym celu Polregio uruchamia nowy pociąg – 88219, który z Gorzowa wyjedzie o mało przyzwoitej (jak na sobotni lub niedzielny poranek) godzinie, czyli o 5:56. O 6:34 będzie już w Kostrzynie nad Odrą i tam pasażerowie będą mogli przesiąść się na pociąg Karsibór, który odjedzie z Kostrzyna o 6:48. Dzięki tak wczesnej porze odjazdu, do Międzyzdrojów skład dojedzie o 9:30, a do Świnoujścia o 9:47.

Bilet jednorazowy normalny na to połączenie kosztuje 35 złotych, ale podczas weekendu możemy kupić bilet minibilet turystyczny, który daje nam możliwość nieograniczonego podróżowania pociągami REGIO. Koszt to 39 złotych, więc tyle kosztować nas będzie wycieczka nad morze i z powrotem.

Jeżeli chodzi o powrót, to REGIO Karsibór odjedzie ze Świnoujścia o 18:48 (Międzyzdroje 19:04), a do Kostrzyna dojedzie planowo o 21:52. Tam na gorzowian czekać ma pociąg 88206, który w trasę do naszego miasta wyruszy o 22:13. O 22:51 mamy być na miejscu w Gorzowie.

Połączenie na trasie Zielona Góra-Kostrzyn-Świnoujscie ma być realizowane jednostkami elektrycznymi wyposażonymi w klimatyzację, będzie też rampa dla osób niepełnosprawnych i miejsce dla rowerów. Przewoźnik nie podaje, jaki dokładnie będzie to rodzaj EZT, ale miejmy nadzieję, że nie będzie to przysłowiowy „kibel”

Podsumowanie:

  • pociąg REGIO Karsibór kursuje tylko w wakacje w soboty i niedzielę;
  • czas przejazdu na trasie Gorzów – Kostrzyn – Świnoujście: 3h 51 minut;
  • czas przejazdu na trasie Świnoujście – Kostrzyn – Gorzów: 4 h 03 minuty;
  • bilet jednorazowy kosztuje 35 złotych, ale możemy skorzystać z biletu mini-turystycznego za 39 złotych (nieograniczona liczba przejazdów podczas weekendu)
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości