Wiadomości

Pociągiem z Gorzowa do Poznania przez Międzychód?

21 maja 2021, 10:25
fot. archiwum
W Międzychodzie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządów położonych wzdłuż odcinku linii kolejowej nr 363 Międzychód - Skwierzyna - Gorzów zgłoszonej do Rządowego Programu Kolej Plus. W planach jest obudowa linii kolejowej, o co starają się również władze Gorzowa.

W czwartek 20 maja z inicjatywy starosty międzychodzkiego Rafała Litke oraz wójta gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka odbyło się spotkanie samorządów położonych wzdłuż odcinków linii kolejowych nr 363 Międzychód - Skwierzyna - Gorzów oraz linii nr 364 Wierzbno- Międzyrzecz, zgłoszonych do Rządowego Programu Kolej Plus.

Podczas spotkania omówiono wysokość partycypacji w kosztach przygotowania wstępnych Studiów Planistyczno- Prognostycznych dla tych linii oraz dyskutowano o porozumieniu o współfinansowaniu, które ma zostać podpisane z Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze. Efekty spotkania przybliżają budowę osi komunikacyjnej Poznań - Międzychód - Gorzów Wielkopolski - Kostrzyn nad Odrą - Szczecin oraz połączenia kolejowegp w kierunku Międzyrzecza i Zielonej Góry.

- Staramy się walczyć o dobre połączenia Gorzowa z największymi miastami w regionie. To połączenie za pomocą linii nr 363 może usprawnić komunikację z Poznaniem. Staramy się również o lepsze połączenie ze Szczecinem. Jednak to wszystko wymaga lepszego uzgodnienia z kilkoma województwami - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości