• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pociągiem z Gorzowa do Poznania przez Międzychód?

21 maja 2021, 10:25
fot. archiwum
W Międzychodzie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządów położonych wzdłuż odcinku linii kolejowej nr 363 Międzychód - Skwierzyna - Gorzów zgłoszonej do Rządowego Programu Kolej Plus. W planach jest obudowa linii kolejowej, o co starają się również władze Gorzowa.

W czwartek 20 maja z inicjatywy starosty międzychodzkiego Rafała Litke oraz wójta gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka odbyło się spotkanie samorządów położonych wzdłuż odcinków linii kolejowych nr 363 Międzychód - Skwierzyna - Gorzów oraz linii nr 364 Wierzbno- Międzyrzecz, zgłoszonych do Rządowego Programu Kolej Plus.

Podczas spotkania omówiono wysokość partycypacji w kosztach przygotowania wstępnych Studiów Planistyczno- Prognostycznych dla tych linii oraz dyskutowano o porozumieniu o współfinansowaniu, które ma zostać podpisane z Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze. Efekty spotkania przybliżają budowę osi komunikacyjnej Poznań - Międzychód - Gorzów Wielkopolski - Kostrzyn nad Odrą - Szczecin oraz połączenia kolejowegp w kierunku Międzyrzecza i Zielonej Góry.

- Staramy się walczyć o dobre połączenia Gorzowa z największymi miastami w regionie. To połączenie za pomocą linii nr 363 może usprawnić komunikację z Poznaniem. Staramy się również o lepsze połączenie ze Szczecinem. Jednak to wszystko wymaga lepszego uzgodnienia z kilkoma województwami - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości