Wiadomości

Czy rozbudowa ul. Myśliborskiej zakończy się w terminie? [zdjęcia]

19 maja 2021, 11:05
fot. Damian Pyta
Wiele inwestycji drogowych w Gorzowie zostało ukończonych ze sporym poślizgiem. Dlatego też gorzowianie zastanawiają się czy przebudowa ul. Myśliborskiej zakończy się w terminie. Tym bardziej, że patrząc na plac budowy, wykonawca ma jeszcze sporo pracy. Według ostatniej umowy z miastem, droga powinna być gotowa do połowy czerwca 2021 roku.

Rozbudową ul. Myśliborskiej do dwóch pasów od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą zajmuje się firma Budomex S.A. za kwotę 17,8 mln zł. Cała inwestycja miała zostać zakończona do 23 listopada 2020 roku, jednak wykonawca już dwukrotnie składał wniosek o wydłużenie terminu prac.

Według ostatniego aneksu do umowy, prace powinny zostać zakończone do 15 czerwca 2021 roku. Firma miała wnioskować o termin do 15 maja, ale ostatecznie złożyła wniosek o realizację inwestycji do połowy czerwca.

Patrząc na to, co obecnie dzieje się przy ul. Myśliborskiej, wielu mieszkańców Gorzowa zastanawia się czy inwestycja ma w ogóle szansę zostać ukończona w terminie. Tym bardziej, że firma Budomex S.A. ma do wybudowania jeszcze drugą część ronda przy skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej, Dobrej i Mironickiej. A jak wiadomo, to oznacza jeszcze sporo pracy. Roboty trwają również w rejonie ronda przy skrzyżowaniu z ul. Berlińską.

Dlatego też zwróciliśmy się z pytaniem do Urzędu Miasta Gorzowa czy wykonawca złożył wniosek o zmianę terminu zakończenia prac. - Wykonawca nie złożył wniosku o ponowne wydłużenie terminu realizacji inwestycji. Termin zakończenia robót budowlanych w ramach rozbudowy ul. Myśliborskiej zgodnie z zawartym aneksem to 15 czerwca 2021 roku – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej

1/4 Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej

2/4 Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej

2/4 Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej

3/4 Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej

3/4 Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej

4/4 Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej

4/4 Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości