Wiadomości

Rusza budowa fundamentów pod halę widowiskowo-sportową [zdjęcia]

17 maja 2021, 11:10
fot. Marcin Kluwak
Wykonawca budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie rusza z budową stóp fundamentowych wraz ze zbrojeniami. Te mają być gotowe w czerwcu. Jak przyznaje firma Budimex S.A., teraz prace ruszą już pełną parą. Według umowy, hala powinna być gotowa do stycznia 2023 roku.

W połowie stycznia ruszyła wycinka drzew pod budowę hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie. Ta zakończyła się pod koniec lutego - wykonawca musiał się spieszyć, ponieważ w marcu rozpoczął się sezon lęgowy ptaków. Następnie rozpoczęło się porządkowanie terenu, a w połowie marca prace ziemne.

W ostatnich tygodniach na placu budowy niezbyt wiele się działo, ale już w połowie maja firma Budimex S.A., czyli generalny wykonawca inwestycji, ruszył z dalszymi pracami. Rozpoczęto wykopy pod budowę fundamentów. Następnie wykonawca zajmie się wykonaniem stóp fundamentowych wraz ze zbrojeniami. Ten etap inwestycji powinien być gotowy już w czerwcu. 

Na zdjęciach z drona widać, że firma Budimex S.A. rozpoczęła już pierwsze wylewki. Jak informuje Urząd Miasta Gorzowa, w środę 19 maja na terenie budowy zostanie wmurowany akt erekcyjny. W uroczystości udział weźmie przedstawiciel wykonawcy, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki oraz prezes zarządu CRS Słowianka Joanna Kasprzak-Perka. Wówczas poznamy harmonogram realizacji inwestycji oraz najnowsze wizualizacje, prezentujące przyszłą halę widowiskowo-sportową. 

Według umowy, hala widowiskowo-sportowa zostanie wybudowana w ciągu 24 miesięcy od dnia przejęcia placu budowy, czyli powinna być gotowa w styczniu 2023 roku.

Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa

Według zapowiedzi, budynek hali widowiskowo-sportowej ma być podzielony na kilka stref. Będzie składała się m.in. z areny głównej, sali lekkoatletycznej czy sali rozgrzewek oraz sali konferencyjnej. A także z hali wystawienniczo-konferencyjnej, sali restauracyjnej, punktów gastronomicznych.

Budynek ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej czy futsalu. W hali będzie 3744 na trybunie stałej oraz 1384 miejsca na trybunie teleskopowej.

Na środku areny głównej zainstalowany będzie telebim w formie sześcianu zapewniający widoczność z każdej trybuny. W obiekcie można będzie realizować imprezy sportowe (mecze ligowe, zawody międzynarodowe, gale sportów walki, turnieje taneczne), widowiska ( koncerty, kabarety, występy taneczne, teatralne) oraz wszelkiego rodzaju targi i eventy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

1/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

2/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

2/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

3/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

3/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

4/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

4/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

5/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

5/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

6/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

6/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

7/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

7/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

8/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

8/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

9/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

9/9 Budowa hali widowiskowo-sportowej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości