Wiadomości

Na przebudowę Słonecznej jeszcze poczekamy? Oferty o 2 mln zł wyższe od budżetu [zdjęcia]

17 maja 2021, 12:29
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Słonecznej w Gorzowie. Jak się okazało, dwie firmy chcą zająć się przebudową drogi, ale ich oferty znacznie przewyższają założony budżet. Najtańsza jest o prawie 2 mln zł wyższa. To oznacza, że na remont drogi, mieszkańcy jeszcze poczekają, ponieważ wszystko wskazuje na to, że postępowanie zostanie unieważnione.

Pod koniec kwietnia został ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Słonecznej. Władze Gorzowa czekały na zgłoszenia firm do poniedziałku 17 maja. Na przebudowę ul. Słonecznej w budżecie zapisano 4 mln 55 tys. 910,80 zł (z czego 3,5 mln zł  po stronie miasta i 555 tys. 910,80 zł po stronie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji).

Jak się okazało, swoje oferty złożyły dwie firmy – obie znacznie przewyższają budżet. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Maldrobud z Myśliborza na kwotę 6 mln 44 tys. 816,29 zł (odpowiednio 4 mln 857 tys. 146,88 zł i 1 mln 187 tys. 669,43 zł). To o ponad 1 mln 988 tys. 905,49 zł więcej, niż zakładany budżet. Natomiast firma Infrakom Kościan z Kościana zaoferowała 6 mln 199 tys. 361,59 (4 mln 968 tys. 695,68 zł i 1 mln 230 tys. 665,91 zł) – to o 2 mln 143 tys. 451 zł więcej.

To oznacza, że przetarg zostanie prawdopodobnie unieważniony, ponieważ oferty znacznie przekraczają założony budżet, a miasto nie dołoży blisko 2 mln zł. Tym samym mieszkańcy będą musieli poczekać jeszcze na przebudowę ul. Słonecznej.

Przebudowa ul. Słonecznej

Inwestycja zakłada przebudowę drogi na odcinku około 760 metrów od cerkwi poprzez plac Słoneczny do skrzyżowania z ul. Olimpijską, z wyłączeniem wyremontowanego odcinka. Przebudowa będzie polegała na sfrezowaniu obecnego asfaltu do grubości 5 cm i rozbiórce istniejących warstw konstrukcyjnych jezdni oraz wykonanie nowej podbudowy jezdni i nowej warstwy ścieralnej. Inwestycja zakłada również przebudowę chodników i zatok parkingowych, w tym wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone miejsca do parkowania na chodniku. Poza wyznaczonymi miejscami postojowymi, zostaną ustawione słupki blokujące przed nielegalnym parkowaniem.

Zmian doczekają się również przejścia dla pieszych. Pasy przy skrzyżowaniu z ul. Olimpijską zostaną doświetlone, a w rejonie skrzyżowania z ul. Polarną zostanie wybudowane wyniesione przejście dla pieszych, które zostanie doświetlone. Ponadto w ramach inwestycji zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew i pnączy, pojawią się również nowe ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe i słupki blokujące.

Prace mają objąć również przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, regulację studni, kratek ściekowych, ustawienie krawężników. Zostanie również przebudowana sieć wodociągowa wraz z wymianą istniejących przyłączy. Istniejąca sieć wodociągowa zostanie zdemontowana lub zamulona mieszankami cementowo-gruntowymi.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/7 Dziurawa ul. Słoneczna

1/7 Dziurawa ul. Słoneczna

2/7 Dziurawa ul. Słoneczna

2/7 Dziurawa ul. Słoneczna

3/7 Dziurawa ul. Słoneczna

3/7 Dziurawa ul. Słoneczna

4/7 Dziurawa ul. Słoneczna

4/7 Dziurawa ul. Słoneczna

5/7 Dziurawa ul. Słoneczna

5/7 Dziurawa ul. Słoneczna

6/7 Dziurawa ul. Słoneczna

6/7 Dziurawa ul. Słoneczna

7/7 Dziurawa ul. Słoneczna

7/7 Dziurawa ul. Słoneczna

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości