• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Co z przedłużeniem ścieżki nad Wartą? Jest odpowiedź miasta

18 maja 2021, 16:24
fot. archiwum
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Warty to obecnie jest z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Gorzowa. Dlatego też radny Piotr Wilczewski chciał, aby ścieżka została wydłużona i prowadziła pod mostem Lubuskim aż do terenów w okolicach ogródków działkowych „ROD Stilon”. Władze Gorzowa właśnie odpowiedziały radnemu.

Pod koniec kwietnia portal gorzowianin.com informował o tym, że radny Piotr Wilczewski z Koalicji Obywatelskiej chciałby wydłużenia ścieżki nad Wartą od ul. Teatralnej, następnie pod mostem Lubuskim aż do terenów w okolicach ogródków działkowych "ROD Ustronie".

- Zwracam się z prośbą o przekazanie środków na budowę kolejnego etapu ścieżki pieszo-rowerowej nad Wartą. Liczba osób odwiedzających i korzystających z trasy nad Wartą jasno pokazuje nam, że była to bardzo dobra inwestycja służąca mieszkańcom. Niecałe 500 metrów dalej znajdują się piękne łąki, które idealnie nadają się na spacery dla mieszkańców – tłumaczył w swojej interpelacji Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Na naszym portalu stworzyliśmy ankietę, w której udział wzięło 891 osób. Aż 92,37% czytelników (823 osoby) portalu gorzowianin.com poparło pomysł wydłużenia ścieżki nad Wartą. Zaledwie 5,5% (49 osób) było na nie, a 2,13% głosujących (19 osób) nie miało zdania na ten temat. Również na facebookowym profilu portalu gorzowianin.com pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. 

Ankieta

Radny chce wydłużenia ścieżki nad Wartą. Czy popierasz ten pomysł?

  • Tak92.37%
  • Nie5.5%
  • Nie wiem/Nie mam zdania2.13%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 891

- Jak najbardziej za, ogólnie z roku na rok przybywa rowerzystów i liczę, na coraz więcej ścieżek rowerowych. Zachodniopomorskie ostatnio bardzo mocno idzie w tym kierunku - komentował czytelnik Patryk. - Każdy dodatkowy metr drogi rowerowej w Gorzowie to dobry pomysł! - napisał z kolei Marcin. - Bardzo fajny pomysł. Oby więcej takich pomysłów i pozytywnych opinii - podkreślała czytelniczka Ewelina.

Miasto właśnie odpowiedziało radnemu w tej sprawie. Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Osoby, które liczyły na wydłużenie ścieżki nad Wartą, muszą się zadowolić tym co jest. - Proponowana lokalizacja drogi pieszo-rowerowej stanowiącej przedłużenie istniejącej, znajduje się w trudnym, zalewowym terenie bezpośrednio przy starorzeczu Warty. Koszty realizacji takiej inwestycji mogą być znacznie. Ponadto przedmiotowy odcinek drogi pieszo-rowerowej pełniłby funkcję wyłącznie rekreacyjną i prowadził do terenów zalewowych. Warto zaznaczyć, że w omawianej lokalizacji istnieje możliwość poruszania się zarówno pieszo i rowerem po ścieżce ziemnej, co dla celów rekreacyjnych jest wystarczające - komentuje Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Ponadto władze Gorzowa tłumaczą, że na realizację czeka wiele dróg rowerowych w mieście o dużym znaczeniu komunikacyjnym jak np. brakujące odcinku ul. Dobrej, Czartoryskiego, Myśliborskiej, Al. Konstytucji 3 Maja czy Al. 11 Listopada.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości