Wiadomości

Tegoroczne lato w Gorzowie będzie pełne wrażeń! Sprawdź, co się będzie działo

14 maja 2021, 17:33
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Na początku czerwca rusza cykl wydarzeń muzyczno-kulturalnych w ramach projektu „Dobry Wieczór Gorzów”. Przez cztery miesiące zobaczymy w Gorzowie 800 artystów podczas 160 różnych wydarzeń kulturalnych. Tegoroczna edycja rozpocznie się 5 czerwca, a ostatni koncert zaplanowano na 26 września.

- To będzie najprawdopodobniej najciekawsza i najbogatsza letnia oferta kulturalna w całym kraju. Przez cztery miesiące, od czerwca do końca września, w Gorzowie zaprezentuje się 800 artystów podczas 160 koncertów w sześciu różnych miejscach na terenie miasta. „Dobry wieczór Gorzów” to sześć miejskich instytucji kultury, zaangażowanych w prace oraz setki  muzyków, wokalistów, aktorów, performerów i innych, gotowych zagospodarować czas i letnie wieczory gorzowianom i gościom. „Dobry wieczór Gorzów” to wreszcie możliwość prezentacji szerokiego wachlarza możliwości działań gorzowskich artystów i instytucji, zaprezentowanie potencjału kultury i jej siły w jednoczeniu mieszkańców miasta – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. 

Tegoroczny cykl wydarzeń rusza w sobotę 5 czerwca. Wówczas na scenie na Starym Rynku zaprezentuje się Festiwal Teatrów Ulicznych „PEREGRINUS”, w wykonaniu Teatru KTO z Krakowa. Natomiast ostatni koncert zaplanowano na niedzielę 26 września. 

Przez cztery miesiące w Gorzowie odbędzie się 160 koncertów, w tym 61 na Starym Rynku, gdzie wystąpią m.in. Baranovski, Raz Dwa Trzy, Mela Koteluk & Kwadrofonik, Linia Nocna, Czesław Mozil, Dagadana, Janusz Radek, Majka Jeżowska, Muzyka Końca Lata, Michał Szczygieł oraz pochodzący z Gorzowa Piotr Bukartyk i Adam Bałdych.

60 koncertów zaplanowano w Wartowni. To zupełnie nowe miejsce na mapie kulturalnej Gorzowa i ciekawa propozycja dla młodszej części publiczności, ale nie tylko. Nad Wartą, przy ul. Wał Okrężny zaprezentują się muzycy, grający hip-hop, rap i muzykę elektroniczną. Projekt startuje 25 czerwca i potrwa do końca sierpnia. W każdy wakacyjny weekend od godziny 18.00 do 2.00 w nocy będzie można spędzić czas w Wartowni. Wśród gwiazd m.in. Donguralesko, Tede, Dr Motte, K-paul i inni (dwaj ostatni reprezentują berlińską scenę muzyki elektronicznej). Za organizację Wartowni odpowiada Paweł Kopala.

Natomiast w gorzowskim amfiteatrze w ramach cyklu "Scena na scenie" zaplanowano 17 wydarzeń. Na scenie amfiteatru zagrają m.in. 12 czerwca Zamilska, 13 czerwca Król, 4 lipca Renata Przemyk, 18 lipca Monika Brodka, 7 sierpnia Anna Maria Jopek, 8 sierpnia Kult w towarzystwie Gorzowskiej Orkiestry Dętej oraz 21 sierpnia Katarzyna Nosowska.

W gorzowskim teatrze zaplanowano 14 przedstawień Sceny Letniej, a w Filharmonii Gorzowskiej przygotowano 8 Pikników Chopinowskich. Muzyki klasycznej będzie można posłuchać w każdą niedzielę wakacji (poza 15 sierpnia), od godziny 18.00 na placu Sztuki, przed budynkiem. 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości