Wiadomości

Tegoroczne lato w Gorzowie będzie pełne wrażeń! Sprawdź, co się będzie działo

14 maja 2021, 17:33
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Na początku czerwca rusza cykl wydarzeń muzyczno-kulturalnych w ramach projektu „Dobry Wieczór Gorzów”. Przez cztery miesiące zobaczymy w Gorzowie 800 artystów podczas 160 różnych wydarzeń kulturalnych. Tegoroczna edycja rozpocznie się 5 czerwca, a ostatni koncert zaplanowano na 26 września.

- To będzie najprawdopodobniej najciekawsza i najbogatsza letnia oferta kulturalna w całym kraju. Przez cztery miesiące, od czerwca do końca września, w Gorzowie zaprezentuje się 800 artystów podczas 160 koncertów w sześciu różnych miejscach na terenie miasta. „Dobry wieczór Gorzów” to sześć miejskich instytucji kultury, zaangażowanych w prace oraz setki  muzyków, wokalistów, aktorów, performerów i innych, gotowych zagospodarować czas i letnie wieczory gorzowianom i gościom. „Dobry wieczór Gorzów” to wreszcie możliwość prezentacji szerokiego wachlarza możliwości działań gorzowskich artystów i instytucji, zaprezentowanie potencjału kultury i jej siły w jednoczeniu mieszkańców miasta – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. 

Tegoroczny cykl wydarzeń rusza w sobotę 5 czerwca. Wówczas na scenie na Starym Rynku zaprezentuje się Festiwal Teatrów Ulicznych „PEREGRINUS”, w wykonaniu Teatru KTO z Krakowa. Natomiast ostatni koncert zaplanowano na niedzielę 26 września. 

Przez cztery miesiące w Gorzowie odbędzie się 160 koncertów, w tym 61 na Starym Rynku, gdzie wystąpią m.in. Baranovski, Raz Dwa Trzy, Mela Koteluk & Kwadrofonik, Linia Nocna, Czesław Mozil, Dagadana, Janusz Radek, Majka Jeżowska, Muzyka Końca Lata, Michał Szczygieł oraz pochodzący z Gorzowa Piotr Bukartyk i Adam Bałdych.

60 koncertów zaplanowano w Wartowni. To zupełnie nowe miejsce na mapie kulturalnej Gorzowa i ciekawa propozycja dla młodszej części publiczności, ale nie tylko. Nad Wartą, przy ul. Wał Okrężny zaprezentują się muzycy, grający hip-hop, rap i muzykę elektroniczną. Projekt startuje 25 czerwca i potrwa do końca sierpnia. W każdy wakacyjny weekend od godziny 18.00 do 2.00 w nocy będzie można spędzić czas w Wartowni. Wśród gwiazd m.in. Donguralesko, Tede, Dr Motte, K-paul i inni (dwaj ostatni reprezentują berlińską scenę muzyki elektronicznej). Za organizację Wartowni odpowiada Paweł Kopala.

Natomiast w gorzowskim amfiteatrze w ramach cyklu "Scena na scenie" zaplanowano 17 wydarzeń. Na scenie amfiteatru zagrają m.in. 12 czerwca Zamilska, 13 czerwca Król, 4 lipca Renata Przemyk, 18 lipca Monika Brodka, 7 sierpnia Anna Maria Jopek, 8 sierpnia Kult w towarzystwie Gorzowskiej Orkiestry Dętej oraz 21 sierpnia Katarzyna Nosowska.

W gorzowskim teatrze zaplanowano 14 przedstawień Sceny Letniej, a w Filharmonii Gorzowskiej przygotowano 8 Pikników Chopinowskich. Muzyki klasycznej będzie można posłuchać w każdą niedzielę wakacji (poza 15 sierpnia), od godziny 18.00 na placu Sztuki, przed budynkiem. 

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości